PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848826}
3,3 29 690
ocen
3,3 10 1 29690
2,1 16
ocen krytyków
Pętla
powrót do forum filmu Pętla

Obejrzałam kilka filmów Vegii, faktycznie większość jest średnia ale pętla mi się serio podobala. W sobotni wieczór obejrzeliśmy z mężem (odwieczny krytyk Vegii) i on też przyznał, że film nawet. Całość była ciekawa do samego końca byłam ciekawa jak to się skończy. Fajny film polecam

Notabene_

generalnie dlatego, że Vega bardzo spłyca obraz rzeczywistości w swoich filmach, wrzuca bluzgi wszędzie gdzie się da (nawet gdy scena tego nie wymaga), powołuje się na sprawy, które miały miejsce w rzeczywistości, ale finalnie przedstawia je w sposób banalny i niekiedy infantylny, a także w swoich fabułach nie konstruuje wielowymiarowych postaci... Nie jestem jego antyfanem ani fanem. Podobały się mi "Pitbulle" w jego reżyserii, a także "Służby specjalne" czy nawet film, na którego forum piszemy. I w tym kinie Vega się sprawdza. Schemat kręcenia jego filmów idealnie jest skrojony pod akcyjniaki, które świetnie się ogląda. Problem z jego reżyserią tkwi gdzie indziej - Patryk Vega próbując swoich sił w innych gatunkach filmowych (dokument czy nawet dramat) przenosi ten schemat akcyjniaków tam, przez co wychodzi mu totalna parodia zagadnienia, z jakim się mierzy. Wystarczy spojrzeć choćby na taki "Botoks": film, który miał jechać po służbie zdrowia i odwoływać się do największych afer, jakie miały miejsce w przeszłości (od tych naprawdę grubych: pavulon w łódzkich karetkach i deale z zakładami pogrzebowymi, poprzez lewe kontrakty na NFZ, przekręty na przetargach szpitalnych, aż po łapownictwo czy "płatne" leczenie na NFZ do kieszeni), a wyszła totalna kupa. Najlepiej więc będzie, jeśli Vega pozostanie w tym gatunku, w którym filmy mu się naprawdę udają, czyli filmy sensacyjne albo kryminały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones