film

Pajęczyna

1982

41m
5,6 152  oceny
5,6 10 1 152
Uciekinier pojawia się w bieszczadzkiej leśnej chacie, korzystając z gościny gospodarza. Po zmroku dołączają trzej polujący dygnitarze partyjni. Zobacz pełny opis
Dramat
Psychologiczny
Pajęczyna zobacz zwiastun

reżyseria Witold Starecki

scenariusz Witold Starecki

produkcja Polska

premiera

Nowość
Nowość
Create list icon

Lata 50-te XX w. Zabłąkany i zmarznięty wędrowiec trafia w bieszczadzkiej głuszy na zamieszkaną chatę. Gospodarz samotnik nie odmawia pomocy, mimo iż przybysz - najwyraźniej uciekinier z pobliskiego obozu pracy - zachowuje się wyzywająco. Po zmroku zjawiają się niespodziewanie, polujący w tej okolicy, trzej przedstawiciele władzy. Gospodarz każe uciekinierowi udawać śpiącego, a sam przyjmuje gości bimbrem.

premiera 23 czerwca 1993 (Światowa)

na podstawie Witold Starecki (dialogi) / Vasiliy Shukshin (opowiadanie)

studio Zespol Filmowy Perspektywa

tytuł oryg. Pajęczyna

inne tytuły Spider Web
więcej

TOP filmy z roku...
  • 2026
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • Zobacz wszystkie lata
Filmy dostępne na...
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

...spoiler w opisie!!! A film tylko niezły. Świetna muzyka, klimat wyobcowania i ośnieżona puszcza rodem z "Bazy ludzi umarłych".

to nie bedzie ci źle.. Pomimo, ,że to krótkometrażówka z 1982 roku ogląda sie ja zupełnie jak 'W Starym Kinie' heh niezły

Kolejny zly opis...a Z.Buczkowski gra komendanta milicji co wynika z tresci..