PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31349}

Pancernik Potiomkin

Bronenosets Potyomkin
7,5 10 864
oceny
7,5 10 1 10864
7,8 20
ocen krytyków
Pancernik Potiomkin
powrót do forum filmu Pancernik Potiomkin

W dalszym ciagu uwazam, ze scena na schodach robi olbrzymie wrazenie,pamietajmy ze to juz ponad 80 lat, a jednak do dzisiaj sie broni, co do wymowy calego filmu, no to sprawa jest oczywista, natomaist dla tej jednej sceny warto w skupienieu go zobaczyc.
Stalem na tych schodach na zywo", ciekawe przezycie..polecam dla tych co nie ogladaja tylko Housa.

ocenił(a) film na 6
mironi

Faktycznie tak jest ale widziałeś ją chyba ocenzurowaną (domyślam się, że oglądałeś dzisiaj na TVP Kultura).

Czy ktoś się orientuje gdzie można ją zobaczyć w całości? Najlepiej samą scenę na schodach.

Il_Brutto

Scena na schodach faktycznie znakomita, szczególnie akcja z wózkiem.
Jak to ocenzurowali???? :-O
Szybko gadać (pisać) czego nie widziałem?!!
Czyżby moja ogromna miłość do TVP Kultura, była ślepa...
Film broni się po 86 latach fantastycznymi zdjęciami i dobrą muzyką. W tamtych czasach "Pancernik Potiomkin", musiał być uznawany za skończone arcydzieło. Dziś też niejedna osoba pewnie tak uważa.
Kamera czyniła momentami istne cuda. Prawdziwie wizjonerski film, śmiem porównać zdjęcia do tych z "Obywatela Kane`a".
Wchłonąłem obraz z dziką rozkoszą.
Oceniłem na mocne 8/10.

ocenił(a) film na 6
kendo777

Podobno scena ta jest bardziej drastyczna i została ocenzurowana w okresie Stalinizmu gdy używali filmu na potrzeby propagandy.

Swoją drogą w tamtych czasach za skończone arcydzieło ludzie uważali chyba wszystko co im wyświetlono :)

mironi

byłem na tych schodach gdzie kręcono i rozczarowały mnie
a co do filmu to warto zobaczyć

kubaw5

To czego ty się spodziewałeś- że znajdziesz jeszcze krew na tych schodach?

mariusz_sdz

a może myślał że schody przemówią ? :)

kubaw5

Schody cię rozczarowały? Poważnie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones