Papieżyca Joanna

Die Päpstin

2009 2 godz. 29 min.
6,9 7 890
ocen
6,9 10 7890
3 660
chce zobaczyć
{"type":"film","id":382373,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Die+P%C3%A4pstin-2009-382373/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Papieżyca Joanna
 • meredith_ali ocenił(a) ten film na: 10

  Jak dla mnie film jest rewelacyjny.
  I nie wiem jak Wy, ale uważam, że film ten powinno się puszczać dziewczynkom już w gimnazjum. żeby znały swoją wartość, i żeby potrafiły walczyć o swoje, nawet jeśli cały świat byłby przeciwko nim.
  Polecam!!!!

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • meredith_ali ocenił(a) ten film na: 10

  LeoMessi86 Niestety. Smutne ale ptawdziwe...

 • agnieszka1234 ocenił(a) ten film na: 8

  meredith_ali Jak ja się z Tobą zgadzam, meredith_ali :)
  Film wspaniały :)

 • meredith_ali Również tak uważam. Film jest bardzo dobry,a średnia ocena wg mnie jest za niska. Oczywiście to nie jest kino akcji i nie ma co spodziewać się fajerwerków i efektów specjalnych, ale w swoim gatunku jest naprawdę bardzo dobry.

 • sonnentor_filmweb ocenił(a) ten film na: 7

  meredith_ali ja puszcze dziewczynkom w gimnazjum - i gowno prawda ze sie wola "pukac z kolegami" - bynajmniej nie wszystkie - zawsze znajdziej sie jakis element wywrotowy ale nie generalizujmy bo to chamowa istna.

 • Wojtulek ocenił(a) ten film na: 7

  meredith_ali Kościół nie pozwoli na puszczanie tego filmu w szkołach. Po prawdzie zresztą jest on dość pokręcony. Tu mnich, tu się całuje z innym facetem, tu znów jej ojciec... no jaki był taki był... No nie za ładnie został Kościół przedstawiony w tym dziele ;) Co do samego filmu to świetna główna rola, troszkę naciągane, ale fajne ;)

 • Wojtulek kościół nie ma nic do powiedzenie w tej kwestii ponieważ szkoła jest świecką instytucją

 • Marcia1246 Rozbawiłeś mnie tym komentarzem. Szkoła jest instytucją świecką :-D To co tam robi krzyż i religia jedyna słuszna, nauczana za pieniądze wszystkich podatników ?

 • wilma87 ocenił(a) ten film na: 9

  meredith_ali Zgadzam się z załozycielką tematu film jest rewelacyjny, dla dziewczynke w szkole także jak najbardziej - uczy aby odważnie podążać za swoimi marzeniami, nawe jeśli trzeba za to ponieść konsekwencje. Film bardziej oparty na legendzie niż historii, ale mimo tego zrobiony z rozmachem ani przez chwilę się nie dłuży chociaż trwa ponad 2 godziny, spodziewałam się czegoś przciętnego a jestem pod wielkim wrażeniem.

 • Renata_Zybura ocenił(a) ten film na: 6

  meredith_ali Niby wszystko ok, ale moim zdaniem temat został zmarnowany. Zbyt wiele schematów i deus ex machina. Można to było zrobić lepiej. Gdyby Tilda Swinton zagrała role tytułową....

 • pawel_nowakk ocenił(a) ten film na: 3

  meredith_ali Chyba ciebie powaliło. Przecież ten film ośmiesza kobiety i pokazuje jakie są głupie, więc jak można pokazywać go jako wzór.
  Ta niby inteligentna główna bohaterka okazała się nic nie wartą idiotką, a zakończenie to brak słów.
  Zresztą jej obrońca okazał się podobnym idiotą.

 • MadameAg ocenił(a) ten film na: 7

  meredith_ali Jednocześnie film pokazuje jak niewiele w sytuacji kobiet zmieniło się w instytucji Kościoła od czasów średniowiecza, heh. Nie ma (i zapewne długo nie będzie) kobiet-kapłanek, że o kobiecie-papieżu nie wspomnę. Tak, tak, zdecydowanie warto uświadamiać nie tylko "dziewczynki" ale i "chłopczyków" - jakie skostniałe mechanizmy funduje ta instytucja.