ParaNorman

2012 1 godz. 33 min.
6,6 20 422
oceny
6,6 10 20422
5 597
chce zobaczyć
{"rate":6.25,"count":4}
powrót do forum filmu ParaNorman
  • Ptysiek62 ocenił(a) ten film na: 8

    Muszę przyznać iż podszedłem do filmu z niepewnością. I pewnym przeczuciem iż zostanę uraczony marną rozrywką, animacją i fabułą. A tutaj bardzo mile się rozczarowałem. Co do animacji to nie lubię tego typu kreski ale tutaj jakoś ją zniosłem. Natomiast największą rolę w całym filmie odgrywa fabuła. Pomysł na film po prostu strzał w dziesiątkę. Świetna historia, nie którzy mogą powiedzieć, że pewnie oklepana. Ale ja nie przypomina sobie żadnego tego typu filmu animowanego. To co mi najbardziej przypadło do gustu to niezwykłe umiejętność żonglowania emocjami. Bo mamy tutaj i lekka nutę grozy okraszoną nie małą dawką humoru. I przede wszystkim pouczające przesłanie tolerancji. Na koniec mogę dodać iż ów film na pewno pozostanie w mojej głowie na dłuższy czas.

  • Trojden ocenił(a) ten film na: 9

    Ptysiek62 Ten film jest świetny z wielu powodów. M.in. w umiejętny sposób bawi się oczekiwaniami widza, a poza tym sprawia, że widzom zależy na każdej postaci. Nie jest to sztampowa historia o walce dobra ze złem. Skupia się na emocjach i przejściach postaci. Postacie są nawiedzane przez własne decyzje z przeszłości. Historia jest głęboka, porusza naprawdę złożone dylematy i tematy akceptacji i zemsty. Film jest ciekawy, wciągający i nawet trochę wzruszający. Jeden z najlepszych filmów animowanych, jakie powstały.

  • Ptysiek62 Zgadzam się. To jednak nie kreska, a animacja specjalnych lalek i miniaturowa scenografia z niewielką domieszką CGI.