PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604085}
7,1 3 838
ocen
7,1 10 1 3838
Paradise Kiss
powrót do forum filmu Paradise Kiss

Warto

ocenił(a) film na 8

Jeśli zastanawiacie się czy obejrzeć Paradise Kiss, mogę Wam go polecić z czystym sumieniem.
Uważam, że jest zabawny i wzruszający, lekki i wartościowy, przyjemny i wciągający. Nie da się nie
polubić bohaterów, ma swój klimat i cóż by tu więcej pisać? Warto wyrobić sobie samemu o nim
zdanie :)

ocenił(a) film na 7
scarlet_1

Zgadzam się z tobą w pełni, że film jest naprawdę fajny. Tylko końcówka zupełnie odbiega od mangi i psuje (niestety) cały dramatyzm jaki został włożony w mangę. Ale myślę, że to jedyna wada. Reszta filmu jest zarąbista. Takie zasłużone 7-8/10 (jeszcze nie zdecydowałam) :D

ocenił(a) film na 7
Horo5

Jakie jest zakończenie mangi?
Od razu powiem, że nie planowałem i nie planuje jej przeczytać bez względu na stwierdzenia czy super czy nie także sam opis zakończenia starczy ;)

ocenił(a) film na 7
Dealric

Zakończenie mangi diametralnie różni się od zakończenia filmu. W mandze Yukari (Caroline) zostaje sławną modelką i aktorką, wychodzi za mąż za Hiroyukiego (kolesia w którym się wcześniej kochała). Pewnego dnia dostaje dwa bilety na musical na Broadwayu, na który kostiumy zaprojektował niejaki George Coizoomi. I to koniec. Ostatnie słowa Yukari brzmią: „Podobno to komedia. Ale ja na pewno będę płakać”. I jest wielka niewiadoma. Ale to normalne w mangach Yazawy Ai. Pozdrawiam :3

ocenił(a) film na 7
Horo5

Z ciekawości przeczytałem pare ostatnich chapków i zakończenie zawiodło mnie nawet bardziej. Taka obustronna nagroda pocieszenia dała troszkę żałosny efekt.

ocenił(a) film na 7
Dealric

Moim zdaniem jest wręcz przeciwnie. Zakończenie mangi było genialne. Yazawa Ai słynie ze swych niedopowiedzianych zakończeń, dzięki temu wyobraźnia fanów może zacząć działać. W końcu każdy z nas wyobraża sobie przyszłość Yukari zupełnie inaczej… Mnie zawiodło zakończenie filmu było zbyt uroczę, wręcz nieprawdopodobne… Styl Yazawy cechuje się realizmem, choć „Kagen no Tsuki” zaprzecza temu twierdzeniu, a jej mangi nie są przeciętnymi schojo, które zawsze kończą się happy endem. Niestety życie to nie bajka. Pozdrawiam :3

ocenił(a) film na 7
Horo5

Nie twierdzę, że filmowe było dobre. Byłoby dobre jakby zakończyło się przed przesunięciem akcji w przyszłość.

Również nie twierdzę, że życie kończy się happy endem. Raczej, że głupotą jest związek na zasadzie nagrody pocieszenia. Tym bardziej dwustronny.

ocenił(a) film na 8
scarlet_1

Film i zabawny, ale również wzruszający i z przesłaniem. Podobał mi się bardziej niż anime, gdyż jest w nim bardziej logiczna fabuła (właściwie zupełnie zmieniona)... aczkolwiek mogli lepiej zarysować charakterek George'a :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones