PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=253159}

Paragraf 78

Paragraf 78, Punkt 1
6,3 2 660
ocen
6,3 10 1 2660
Paragraf 78
powrót do forum filmu Paragraf 78

...więc musi zostać obszczekany choćby ujadacz robił z siebie w ten sposób idiotę . Nie
wiem czego spodziewali po "Paragraf 78" ... pewnie jakiegoś klona Rambo , można by
wtedy poszczekać jak to Ruskie zżynają , a tak p*pa . Dla mnie na szczególną uwagę
zasługują świetne zdjęcia i montaż , budują napięcie nie gorzej niż w "Aliens" u Camerona
.Dialogi to też miejscami perełki ... Mogliby nasi "filmowcy" uczyć się od Rosjan jak zrobić
film którego nie trzeba się wstydzić .

użytkownik usunięty
dardre

"Nasi" mogliby się od Rosjan jeszcze wiele innych rzeczy nauczyć. Ale pisząc to chyba już jestem "komuchem";)

ocenił(a) film na 7
dardre

Koledzy znają może jeszcze jakieś filmy naszych wschodnich sąsiadów, dokładnie w stylu "Paragrafu..." i "Polowania na Piranię"?

ocenił(a) film na 10
Kuba1982

... jeśli interesuje cię klasyka SF. to polecam przenicowany świat wg. Strugackich...

ocenił(a) film na 7
dardre

Czytałem książkę i widziałem film. Ale dzięki za odzew. :)

dardre

Klasyka SF z 2008 roku? Ja ze swojej strony polecam "Stalkera" http://www.filmweb.pl/film/Stalker-1979-30808 A co do tego że Polacy mogliby się sporo od nich nauczyć jak kręcić filmy to nie przesadzajmy. Na pewno nasi nie byli nigdy najlepsi w kręceniu filmów sf czy horrorów, ale z drugiej strony to Rosjanie mogliby się dużo od nas nauczyć jak kręcić dobre dramaty czy filmy psychologiczne bo to od zawsze była nasza specjalność. Pozdro

ocenił(a) film na 10
HlTMAN

... w 2008 roku ukazała się wersja nieocenzurowana , która w sumie nie wiele zmienia w stosunku do pierwowzoru(ów) . Ponieważ Polsce "Przenicowany świat" był wydany w 1971 i 1987 roku , za każdym razem w trochę zmienionej wersji . Co do tego czego Rosjanie mogliby się uczyć od nas , "Wojna i Pokój" Oscar 1969 ," Dersu Uzała" Oscar 1975 , "Moskwa nie wierzy łzom" 1981,"Spaleni Słońcem" Oscar 1995 , wszystkie za najlepszy film nie Anglojęzyczny . Pokaż mi jakiś polski film uhonorowany nagrodą akademii . Nie jestem rusofilem ale Radzieckie i Rosyjskie kino rozrywkowe i bardziej poważne, stało i stoi na najwyższym poziomie . W przeciwieństwie do Polskiego , które po roku 89` nie pokazało niewiele .
pozdrawiam .

dardre

Akurat Oskary nie robią na mnie wrażenia ani nie są wyznacznikiem jakości. A tym bardziej jeśli chodzi o Oskary dla filmów nie amerykańskich, gdyż ten dział zawsze traktowany był przez akademię po macoszemu. Po za tym na decyzję ma zawsze wpływ wiele czynników nie koniecznie związanych z jakością danej produkcji. Zresztą nie tylko my byliśmy niedoceniani. Wyobraź sobie że taki Bergman nigdy nie dostał Oskara. Mało tego. "Persona" - jeden z jego najlepszych filmów, nigdy nie dostał nawet żadnej nagrody! Nasze filmy może i nie dostawały Oskarów, ale były jak najbardziej doceniane przez różnego rodzaju figury z Hollywood. Np "Popiół i diament" Wajdy to ulubiony film Coppoli i wielu innych światowej sławy reżyserów. Coppola zawsze to podkreślał w wywiadach. Twierdził nawet że w jego montażowni wisi tylko jeden jedyny plakat filmowy. Zgadnij jaki :) Dzięki temu panu wiele polskich filmów zostało wydane w ameryce na DVD. Według mnie jest to większe wyróżnienie niż Oskar, gdyż taki Coppola nie kieruje się poprawnością polityczną tylko ocenia filmy obiektywnie. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
HlTMAN

..no wiesz , to tak jakby powiedzieć że nie interesuje sportowca zwycięstwo w konkurencjach ocenianych przez jury . Oczywiście że są w polskiej kinematografii filmy które zasłużyły na Oscara bardziej niż wiele obrazów które Oscarem zostały uhonorowane , nie zmienia to jednak faktu że żadna polska produkcja nigdy nie została nim nagrodzona ." Popiół i Diament" i "Kanał" to przykłady chyba najjaskrawsze . Inna sprawa że Wajda w tamtych latach robił filmy a nie upolitycznione gnioty . Dzisiejsze produkcje to żenada .

dardre

To, że "Popiół i Diament" jest świetny artystycznie nie znaczy, że nie jest upolityczniony, a jego polityczna wymowa - obrzydliwa. Nie jest tajemnicą, że literacki pierwowzór powstał na podstawie teczek bezpieki. Historia była autentyczna, tyle że przenicowana na potrzeby komuchów. Tak więc pierwowzór Maćka Chełmickiego zlikwidował obleśnego komucha i dożył wolnej (?) Polski, podczas gdy... No właśnie chodziło o to by pokazać bezsens oporu, sympatycznego chłopaka zwiedzionego przez wroga klasowego, który marnie kończy na śmietniku historii. Wredny moralnie film. A "Kanał"? Dzielni, ale "nieuświadomieni politycznie" AK-owcy wpuszczeni w kanał przez zdemoralizowane dowództwo idące na pasku zgniłego zachodu. W sumie - ta sama śpiewka. Problem z Wajdą polega na tym, że był znakomitym artystą działającym w złej sprawie. Prawie każdy jego film był propagandową agitką godzącą w polskość. I tak mu zostało do końca.

dardre

"Lecą żurawie".

ocenił(a) film na 7
dardre

Film bardzo dobry ale rosyjski więc jako ,,rusofob'' daję 7

dardre

Zdjęcia i montaż wbił mnie w ziemię, mimo że filmowi czegoś brakuje w fabule, ale jest też coś unikatowego czego brakuje innym - realizm, największym plusem tego filmu jest to że jest rosyjski, bo nie potrafię sobie przypomnieć równie dobrego filmu hamerykańskiego z równie "realistycznymi" scenami walk - one miały być spektakularne a mimo to pozostają w miare realistyczne, w miare bo widać że ten film naśladuje styl amerykański i to jego największy minus

ocenił(a) film na 10
starszy_pan

Ja nie nazwałbym tego naśladownictwem, raczej opanowaniem rzemiosła.
Co by nie powiedzieć o kinie amerykańskim to wciąż najwyższa klasa.

dardre

Dałeś 10 TAKIEMU GNIOTOWI? Przecież ten film jest idiotyczny - ci ludzie prowadzą tak nienaturalne, w założeniu luźne dialogi, że sam Ziobro na nowo powinien zdefiniować zwrot luuz w du/pie. Laska 46,5 kg wpieprza pod prysznicem 2x większemu od siebie kolesiowi? Ja jeebie, masz mózg?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dardre

A merytorycznie masz coś do dodania przygłupie? Czy może film tak cię olśnił, że móżdżek do tej pory przerabia treść tego "dzieła"?

dardre

Kto wchodzi do laboratorium biologicznego z misją, bez hełmów i masek gazowych ?..;]. Momentami naiwny film.

ocenił(a) film na 10
LukasCVGL

Życie jest jeszcze bardziej absurdalne. "Białe hełmy" w Syrii na obszarze skażonym Sarinem biegają w plastikowych maseczkach na twarzach i dotykają wszystkiego co się da. Naturalnie masz rację, to jest pewne niedociągnięcie scenariusza ale, i tak wygląda to prawdopodobniej niż Newsy w naszej telewizji. Tutaj przynajmniej wiadomo że skażeni nie przeżyją. :D

dardre

Białe Hełmy to organizacja pro bono, a nie oddział wojskowy, pomagali tym co mieli, ale i tak większość chyba zginęła. Zresztą szemranych mieli sponsorów... chyba nawet swoich ciemiężycieli :]

dardre

Nie mam żadnych uprzedzeń do Rosjan, zawsze poprawiam, jak ktoś mówi "ruski", albo "sowiecki", ale ten film to niestety nudziarstwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones