PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118799}
6,1 211
ocen
6,1 10 1 211
Paroxismus
powrót do forum filmu Paroxismus

10/10

ocenił(a) film na 10

Impreza na jachcie, na którą nagle przychodzi tajemnicza kobieta. Ahmed (Klaus Kinski) podchodzi do niej i zabiera ją na zaplecze. Chwilę później za nimi idą, Olga (Margaret Lee) i Kapp (Dennis Price). Trójka psycholi zabija tajemniczą kobietę, czyli Wandę Reed (Maria Rohm) w dość bestialski sposób. Scena jej śmierci, może i nie jest zrobiona w najlepszy sposób, jednak "Paroxismus" jest z '69 roku i nie jest filmem dla poszukiwaczy efektów specjalnych. Jest to również, film od którego nie wieje realizmem, ponieważ mamy tutaj do czynienia z ciekawym kinem surrealistycznym. Genialne, zapadające w pamięć ujęcia Kinskiego. Obsada naprawdę dobra, pomijając Jamesa Darrena i Barbare McNair, od których troszkę wiało nudą, ale mogło być znacznie gorzej. Muzyka przypadła mi do gustu, zwłaszcza podczas, gdy Wanda, rozprawia się z Kappem i Ahmedem. Franco trochę tu zluzował z erotyką, dzięki czemu nie oglądamy jednego z wielu jego typowych filmów. Mamy tutaj połączenie klimatu, niepokoju i surrealizmu. Film raczej dla wąskiego grona odbiorcy. Po polskie napisy odsyłam na fanpage na fb: Klaus Kinski - Polskie Wersje Językowe

ocenił(a) film na 5
rockystallion

Surrealistyczny klimat mogę zaliczyć jak najbardziej na tak, jednak sam scenariusz jest... nudny. Po ok 30 minutach czułem jakby film stanął w miejscu i to uczucie nie opuściło mnie już do finału (który był całkiem niezły).
Paroxismus miał w sobie potencjał, ale zostaje on zabity przez nudę.
Samo to, jak Wanda rozprawia się ze wszystkimi jest... oni po prostu umierają bez konkretnego powodu.
Ja byłem mimo wszystko rozczarowany

ocenił(a) film na 7
rockystallion

Oddałbym wszystko, dosłownie wszystko za wersję z lektorem.

_Sacramento_

na eKinomaniak jest wersja z lektorem ;)

ocenił(a) film na 7
Hogard

Dzięki wielkie za informację!
To super, że jest lektor do tak mało znanego filmu.
Oglądałeś ten film w tej wersji? Jak ocenisz tego lektora?

_Sacramento_

Powiem Ci, że lektor trochę ssie, ale no można się przyzwyczaić ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones