PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38233}

Pasja

The Passion of the Christ
7,4 238 121
ocen
7,4 10 1 238121
6,8 28
ocen krytyków
Pasja
powrót do forum filmu Pasja

Bardzo dobrze zrobiona ekranizacja, ale...

Ja rozumiem, że ta historia ma swoją popularność, ale czy nie lepiej byłoby poświęcić tyle wysiłku i pieniędzy na ekranizację lepszych historii fantasy? Tych, których książki je opisjące nie są jednocześnie najlepszym dowodem na ich nieprawdziwość?
Wszyscy lubimy od czasu do czasu posłuchać bajki, ale jaka inna bajka we własnym tekście zaprzecza samej sobie?

Trzeba jednak przyznać, że Biblia wyprzedziła swoje czasy i produkcje typu Dexter, czy Jim Profit o tysiąclecia. Jako chyba pierwsza książka przyjęła za głównego bohatera psychopatę, ludobujcę, propagatora masowych gwałtów i infantylnego megalomana.

Tak więc plus za odwagę i nowatorskość, ale wykonanie bardzo, bardzo słabe.

użytkownik usunięty

Nikt poza pacanami nierozumiejącymi podstaw biologii nie twierdzi, że te rzeczy wzięły się z przypadku.

użytkownik usunięty

Pacany? A Wy nudziarze:) Dajcie już sobie siana z udowadnianiem i "oświecaniem matołów".

użytkownik usunięty

Jacy "wy"? Mówię tu bez poglądów, uznawanie ewolucji za przypadek to po prostu niekompetencja.

użytkownik usunięty

Mówiłam o powstaniu pierwszych organizmów. Skąd niby miałby się wziąć ten pierwiastek życia?
Przecież wszystko składa się z atomów. Już sama komórka, która jest skomplikowaną formą nie mogła wziąć się z przypadku. "Bo się posklejało."
To za dużo na mój ograniczony umysł, Ty wiesz pewnie lepiej jak to było.
Dobrze, czekam teraz na wklejenie 7 stron o ewolucji. Oczywiście z wikipedii.

użytkownik usunięty

Przed komórką są białka, przed białkami aminokwasy, a te się faktycznie sklejają dość pospolicie.

7 stron, co ja jestem, RogerVerbalKint? :)

ocenił(a) film na 8

Rany boskie (z przymróżeniem oka, chociaż płakać mi się chce nad ludzką głupotą).

Czy ty naprawdę nie potrafisz pojąć podstawowego aksjomatu logicznego bez którego Twoje życie nie mogłoby zaistnięć?

----->>> BRZEMIĘ DOWODU SPOCZYWA NA KIMŚ, KTO COŚ TWIERDZI <<<------

Ty twierdzisz, że bóg istnieje, więc to Ty masz obowiązek to udowodnić, a nie ateista, że on nie istnieje. Ateista nie twierdzi, że bóg nie istnieje, tylko że nie ma podstaw by wierzyć w jego istnienie.

Zrozumiano? Że co? Nie?!
Ok - Jeżeli nie zgadzasz się z powyższym, to równocześnie akceptujesz świat w którym MUSISZ albo wierzyć w, albo udowodnić nieprawdziwość nieskończonej ilości nieuzasadnionych twierdzeń, wliczając w to następujące przykłady:

- świat stworzył Latający Potwór Spagetti,
- świat stworzył żuk gnojnik w szczytowym momencie frustracji spowodowanym niemożnością wepchnięcia kulki gnoju na górkę piasku będącą odciskiem kopyta wielbłąda zwanego Lolo, należącego do przedstawiciela plemienia Huhu-kaka żyjącego na pustyni planetu Lumba-Bumba we wszechświecie równoległym,
- bóg chrześcijański (Jahwe) jest trzecim w kolejności ważności pomocnikiem Spidermana, a w wolnym czasie lubi rozładowywać swoje napięcie seksualne podczas oglądania filmu z gatunku snuff,
- wszyscy rudzielcy na świecie w rzeczywistości są obcymi, którzy w dniu 13 lutego 2018. mają wyciąć w pień wszysckich ludzi na świecie. By temu zapobiec, my - prawdziwi ludzie - musimy wyrżnąć wszystkich rudzielców przed tą datą. Do noży, bracia i siostry! Na pohybel rudzielcom! Brońmy człowieczeństwa!
- w miasteczku Avignon w południowej Francji, na Rue de Occitane, w domu pod numerem 11, istnieje szafa z przejściem do Doliny Muminków. Jednak ta nadnaturalna właściwość szafy ujawnia się jedynie dla tych, którzy prawdziwie wierzą w boskość Taty Muminka oraz jego rodziny,


Teraz masz więc do wyboru trzy możliwości:
1. Przyznać, że Twoje dotychczasowe stanowisko było po prostu GŁUPIE.
2. Zakasać rękawy i rozpocząć udowadnianie nieprawdziwości powyższych wierzeń, oraz nieskończonej ilości innych absurdów.
3. Wierzyć w nie wszystkie.

Twój cycat Voltaire'a robi Ci niedźwiedzią przysługę (czego najwyraźniej nie zrozumiałaś próbując używać go do poparcia swojej tezy), dedykuję Ci więc jego inny cytat, mam nadzieję, że prostszy do zrozumienia:
"Ceux qui peuvent vous faire croire des absurdités peuvent vous faire commettre des atrocités."

ocenił(a) film na 8
Ulisseska

Zanim edytowałaś swój post, brzmiał on "Obcięłabym ci jaja za ten temat. " I kto tu jest chamem?
Zdanie innych, to nie to samo, co głupota którą próbują narzucić całemu społeczeństwu, jako prawdę objawioną wpływającą na prawo.

Dexter nie ma wartości artystycznej? Dobra muzyka, dobre prowadzenie kamery, dobra gra aktorska i historia, która sama sobie nie zaprzecza - wszystko, czego brakuje biblii.

ocenił(a) film na 10
impactor

hehe, niewątpliwie biblii brakuje gry aktorskiej...

ocenił(a) film na 9
Pancefaust

muzyki również oraz dobrego prowadzenia kamery - pt po prostu cyniczny, laicki k/ut/a/s złamas ateista...

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

bycie ateistą jest zbyt wymagające dla tego imbecyla, nie potrafi być poszukiwaczem, jest tylko abnegatem.

impactor

Przyznaję się, napisałam tekst o obcinaniu jaj. Po prostu scyzoryk mi się otwiera w kieszeni jak widzę takie tematy. I nie dlatego że jestem jakoś strasznie religijna, po prostu ten post jest obraźliwy i w pierwszej chwili odebrałam go jak prowokację.

Nie każdemu musi się podobać ten film, jednak mieszenie do tego Biblii (zwłaszcza w tak obraźliwy sposób jest nie na miejscu). Po drugie zastanawiam się czemu ateiści oglądają filmy biblijne? Jeśli nie lubię zupy pomidorowej to zwyczajnie jej nie jem.

I na pocieszenie dodam, że znam kilku ateistów i każdy z nich ocenił ten film na max 3 ;-)

ocenił(a) film na 8
Ulisseska

Ty jesteś bezczelna. Skoro katolicy wszędzie się wciskają ze swoimi dogmatami, publicznie się promują, czują się jak ci którzy mają racje oraz... próbują narzucać reszcie swoje prawdy to muszą być chyba gotowi na masakre swoich absurdów przez ludzi myślących

Andrewx51

Tylko że ci ludzie "myślący" też narzucają innym swoje poglądy, trochę obiektywizmu. Zwykle to ateiści prowokują i wyśmiewają czyjąś wiarę.

ocenił(a) film na 8
Ulisseska

Dlaczego ludzie którzy podważają słuszność religii katolickiej (bądź innej) są niemyślący i w jaki sposób narzucają przez to swoje poglądy? Czy wiara w coś nieprawdopodobnego, coś niemogącego istnieć, propagowana i narzucana (w celu zdobycia władzy) nie jest śmieszna?

Andrewx51

Polecam cię świetną książkę "Odczarowanie. Religia jako zjawisko naturalne", autor zastanawia się w niej czy nauka może badać i analizować religię a jeśli tak, to w jaki sposób. Warto przeczytać.

Ulisseska

Dodam jeszcze, że warto zastanawiać się na religią i nie bać się pytać. Ludzką rzeczą jest szukanie odpowiedzi na trudne i frapujące pytania. Tylko ciemni i prości ludzie nie zastanawiają się nad tym w co i po co wierzą.

Ja nie przyjmuję ślepo tego co mówi ksiądz, czasem kompletnie się z nim nie zgadzam.

ocenił(a) film na 8
Ulisseska

A w jaki sposób to, że powstawanie religii, jako odpowiedzi na trudne pytania jest naturalnym procesem dla cywilizacji ludzkich, czyni te religie prawdziwymi odpowiedziami na te pytania? Nie bądź śmieszna. Tym bardziej że judaizm, islam, chrześcijaństwo i wszystkie inne otaczające kultem "stwórce wszechrzeczy" opierają się na tym samym zabawnym i dziecinnym błędzie logicznym

ocenił(a) film na 8
Ulisseska

A logikę przecież stworzył Bóg żebyśmy tam szukali prawdy ;D

Ja cię polecam poczytać dokładnie cały ten temat zamiast wyskakiwać z mordą na jego autora

Andrewx51

"Jako chyba pierwsza książka przyjęła za głównego bohatera psychopatę, ludobujcę, propagatora masowych gwałtów i infantylnego megalomana."

To jest kulturalna wypowiedź? Twój kolega ateista sam "wyskakuje z mordą" na innych. Ty też dałeś popis swojego prostactwa "A twoja stara pedałem". Jestem miła tylko dla tych, którzy są mili dla innych.

PS: ludobÓjca

ocenił(a) film na 8
Ulisseska

Jakbyś umiała jeszcze czytać to byś wyczytała że to ten tępy, ograniczony, bezmózgowy, zacofany, ciemny... i długo by jeszcze można wymieniać... człowiek o nicku RogerVerbalKint pierwszy zaczął obrażać. Impactor nie jest żadnym moim kolegą, a jego wypowiedź którą zaczął temat jest kulturalna.

Zamiast czepiać się jakichś literówek impactora i innych głupot może np. przedstaw w końcu swoje racje? Nic nie wnosisz do tematu

ocenił(a) film na 9
Andrewx51

Ależ wznosi - jako pierwsza nie liże tylnej części ciała Impactorowi - i może podobnie jak ja nie jest kato/poj/ebem ale myślący i szczerze wierzącym Chrześcijaninem....

ocenił(a) film na 9
RogerVerbalKint

PS. obrażam tylko ludzi którzy starają się zdeptać i sprowadzić "do gleby" mój światopogląd, opierając się na tzw nauce i traktując ją jako absolut, którym niestety nie jest...

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

A kto z uczestników tej dyskusji podlizuje się temu impactorowi. Twoje myślenie kończy się po góra 2, 3 odpowiedziach kiedy nie masz już nic na obrone swojego światopoglądu.

"opierając się na tzw nauce i traktując ją jako absolut, którym niestety nie jest..."

Twojego poglądu na temat nauki nie skomentuje. Powiem jedynie że absolutem nie ma prawa być ten Bóg przed którym klękasz

ocenił(a) film na 9
Andrewx51

Nie zmienia to faktu ż enadal przed nim klękam i klękał będę - nie rozumiem "wojujących ateistów" - nie chcecie wierzyć- niewierzcie - wasza sprawa - ale nie obrzażajcie i nie wpieprzajcie się na strony fimów o tematyce która dla tych którzy wierzą jest mistyczna, nie profanujcie tematu sacrum, ktore akurat dla nas jest ważne i istotne...

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

Wojujący to są katolicy, a jak się im na za dużo pozwoli - wszystko zniszczą, zacofają, pogrążą w ciemnocie

ocenił(a) film na 7
RogerVerbalKint

Hmmm. Mam takie pytanie... Skąd u cb pewność, że to nauka Chrystusowa, jest tą, jedyną, właściwą? Skąd pewność, że prawdziwy nie jest, Allah, Dzeus, bądź Latający Potwór Spaghetti? To jest to. Jeśli założyć, że prawdziwy jest Dzeus - to, jakieś 7 000 000 000 ludzi, jako wierzących w fałszywego Boga, jest skazanych na śmierć. Piekło, Tartar, czy co tam jeszcze. I to jest miłosierny bóg? Który skazuje nas na męki, bo wybraliśmy, i wierzyliśmy w tego Boga, którego uznaliśmy za prawdziwego, a który prawdziwy, jednak nie był?

ocenił(a) film na 9
Aquo

Nie mówię że właściwą - islam, chrześcijaństwo, judaizm mają współne korzenie - nie jestem wyznawcą dogmatów zawartych w serwowanej przez kościół katolicki katechezie - nie jestem jasełkowiczem bądź słuchaczem radia z ryjem - wiem jednak że Bóg istnieje, bo istnienie wszechświata bez Jego ingerencji jest absurdalne (pomimo że jakiś tam Dawking twierdzi inaczej) - w kulturze w której wyrosłem wyznaję Chrystusa.

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Co ty człowieku opowiadasz. Nie mając pojęcia o nauce i jej dokonaniach stawiasz tak śmiałe tezy? Ostatnio zacząłem cenić biblijną powściągliwość w sądzeniu...

Co do Radia Maryja to jako chrześcijanin nie powinieneś się od tego odcinać, to są ludzie których łączy ten sam cel. Nie bądź taki zarozumiały.

ocenił(a) film na 9
Pancefaust

Ależ ja mam pojęcie o tzw nauce i jej dokonaniach - 15 lat przepracowałem jako tzw pracownik naukowy w CMUJ i miałem przyjemność uczestniczyć w tej szopce i cyniźmie z jakim tworzona jest tzw NAUKA - ot upchnąć co się da i wcisnąć kit, byle dostać grant a za niego kupić "se" laptopa - chłopie - ja już dość stary jestem i dystansu do rzeczywistości nabrałem - a tzw uczelnię z wielowiekowym dorobkiem, jakieś 4 lata temu porzuciłem z czystej goryczy i zaprzepaszczenia młodzieńczych idei by zamiast tego uczciwie zarabiać przyzwoitą kasę u prywaciarza....

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

O jakiej nauce poza medycyną masz pojęcie?

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

Dlaczego istnienie wszechświata bez udziału Boga jest absurdalne?

ocenił(a) film na 10
Aquo

To co piszesz jest oparte na bardzo kiepskich podstawach filozoficznych. Absurdem i kretynizmem jest stawienie Allaha i Dzeusa oraz Potwora Spaghetti w tym samym rzędzie. To zupełny nonsens, choćby dlatego, że aby podważyć istnienie Allaha trzeba by podważyć wszystkie widzenia, cuda i objawienia (a tego się chyba nie da zrobić, nie wyjaśnisz każdego cudu w sposób naukowy) a znamy genezę Potwora Spaghetti, wiemy jacy ludzie go wymyślili i tak dalej...

ocenił(a) film na 10
Pancefaust

Aż mi głupio pisać takie oczywistości.

ocenił(a) film na 8
Pancefaust

Da się podważyć widzenia i cuda, co ty opowiadasz w ogóle

ocenił(a) film na 1
Andrewx51

Andrew, ale to nie Ty masz "podwazać cuda", tylko ich "swiadkowie" maja udowodnic, ze w ogóle były jakies cuda. Przeciez ja takze mogę powiedieć, ze dziś rano w kiblu spotkałem Matke Boską Sedesową (na swiecie jest ponoć tysiace matek boskich;)). No i teraz mi udowodnij, ze nie spotkałem. Mamy kolejny "cud"!;)

ocenił(a) film na 8
gienek1

Objawiła się na klapie?

ocenił(a) film na 1
Andrewx51

Nie, unosiła się na fali, gdy spusciłem wodę. Ta włoda ma teraz cudowne właściwości- wyleczy Cie nawet jesli nie byłeś chory. Oczywiście za "co łaska"...;) Reflektujesz?:)

ocenił(a) film na 8
gienek1

Wstępnie, tylko muszę jeszcze wiedzieć czy cud został uznany przez władze kościelne, muszę też poznać stanowisko Radia Maryja w tej sprawie

użytkownik usunięty
Andrewx51

I to jest właśnie najbardziej irytujące. Te ośmieszanie...
Gdyby ateizm był powodem do żartów zrobiło by się wielkie "halo". "Chrześcijańscy fundamentaliści"!
Te żarty są na prawdę mało śmieszne. I te kretyńskie mieszanie wszystkich wierzących w jednym worze Radia Maryja...

ocenił(a) film na 8

Widzisz, ateizm nie mógłby nigdy stać się powodem do żartów bo w przeciwieństwie do religii nie ma w nim nic śmiesznego, nic co można by wyśmiać, dlatego też nigdy się nim nie staje.

Czytając wypowiedzi katolików w tematach takich jak ten można bardzo łatwo zauważyć że są oni infantylnymi i niemyślącymi ludźmi...

użytkownik usunięty
Andrewx51

Jest, bo wierzy w siłę rozumu, który tak na prawdę jest zawodny. Wierzy się w to, co powie jeden naukowiec z drugim i "jedyna prawda".
W religii nie ma nic śmiesznego, bo nadaje sens wszystkiemu, co człowiek robi, całemu życiu.
Infantylne to jest, ale wrzucanie wszystkich do jednego wora; Katolik - idiota, mocher, pani Joasia od krzyża.
....
To jest brak myślenia.

ocenił(a) film na 8

Po pierwsze, ateizm w nic nie "wierzy", to jest tylko sprzeciw wobec religiom i ich dogmatom.

Po drugie: "W religii nie ma nic śmiesznego, bo nadaje sens wszystkiemu, co człowiek robi, całemu życiu." - to właśnie jedna z wielu przyczyn śmieszności religii, nikt nie może sam nadać swojemu życiu sensu, jest tylko sens wymyślony tysiące lat temu przez autorów Starego Testamentu...

A gdzie ja niby wrzuciłem wszystkich katolików do moherów?

ocenił(a) film na 1

Jak świat światem- niezliczone mielismy religie i bogów. Jedni miotali piorunami, inni budowali sobie grobowce sięgajace nieba, jeszcze inni oferowali nam niesmiertelność i inne cuda na kiju...

Jednak wszyscy, wszyscy bogowie i religie, zawsze, ale to zawsze potrzebowali do swego "istnienia" jednego- całych gór PIENIĘDZY! hahaxD

Bogowie potrafią wszystko oprócz jednego- nie potrafia stworzyc pieniędzy (dla siebie i swoich naganiaczy)- no i sam powiedz jak tu sie nie smiać- przecież to bardzo zabawne;)

ocenił(a) film na 10
gienek1

gdzie niby zeus potrzebował pieniędzy? i gdzie pieniędzy chciał hermes trismegistos? i gdzie Jezus chciał pieniedzy?

ocenił(a) film na 1
Pancefaust

...Świątynie, kaplice, kościoły, Watykany, pomniki, rzeźby, figury, monumenty, posągi, obrazy, ksiegi i symbole, opłaty, odpusty, dziesięciny, podatki, datki i fundacje, kapłani, ksieza, klerycy, druidzi i zakonnicy...etc., etc.

Chcesz mi powiedzieć, że to wszystko bogom do niczego nie potrzebne, czy że to dary od nich?! Ja Ci powiadam:
ZAPRAWDĘ żaden kult, ani żaden bóg NIE MOŻE się wręcz obyć bez tony złota. Oni chyba żrą te pieniądze, bo wciąż im mało i mało...jak świat światem;)

ocenił(a) film na 10
gienek1

Bóg ze starego testamentu kazał zrobić bardzo kosztowną świątynie i starożytny telefon, ale nie chodzi tu o pieniądze, one sa tylko środkiem. Jezus powiedział mądrą rzecz: pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną.

A co do odpustów to już sprawa ludzka a nie boska.

ocenił(a) film na 1
Pancefaust

"Bóg ze starego testamentu kazał zrobić "
To jakiś inny niż z nowego?;)

"ale nie chodzi tu o pieniądze"
No przecież! Nigdy nie chodzi hehe...;)

"one sa tylko środkiem."
...płatniczym;) Genialne!xD Co ja bym bez Ciebie zrobił Pancefaust? Bóg zapłać i czym sie Ziom:)

ocenił(a) film na 10
gienek1

Nie chodzi o to, że bogowie potrzebują pieniędzy do spełniania swoich zachcianek. Pieniądze są środkiem służącym do budowy przybytków czyli czegoś co jest dla ludzi.

ocenił(a) film na 1
Pancefaust

"Nie chodzi o to, że bogowie potrzebują pieniędzy do spełniania swoich zachcianek"
Też tak myśle, no bo ile tych zachcianek mozna mieć? A oni doją i doją te pieniadze bez umiaru i ciagle im mało i mało! Dlatego, jak juz pisałem powyzej- pewnie je żrą, bo na co by im było tyle kasy?;)

"przybytków czyli czegoś co jest dla ludzi"
Acha i dlatego te przybytki zwiemy domami BOŻYMI, a nie ludzkimi? Co prawda wpuszczają tam czasem ludzi o ustalonych porach, zeby dac im szanse napełnić tace, ale tam mieszkaja bogowie i ich dział marketingu-nie ludzie;)

Ps A wszystko dlatego, że tacy wszechmocni, a nie potrafią wyczarowac nawet złamanego grosza haha;) I tylko daj im i daj, i daj- wszystko im daj;)

ocenił(a) film na 10
gienek1

Jesteś zatwardziały. Do ciebie nic nie trafi a ja nie jestem w stanie ci pomóc. Przykro mi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones