PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707441}

Pentameron

Il racconto dei racconti
6,4 29 201
ocen
6,4 10 1 29201
7,0 24
oceny krytyków
Pentameron
powrót do forum filmu Pentameron

4/10

ocenił(a) film na 5

Czekałem na ten film. Może nie jakoś strasznie mocno, ale czekałem. Po zobaczeniu wielce obiecującego zwiastuna wysuwałem śmiałe porównania z „Labiryntem fauna”, licząc na gęstą od mrocznego klimatu filmową baśń. Chyba muszę przystopować z narkotykami psychoaktywnymi.

Jedną obietnicę złożoną w zwiastunie spełniono – ten film wygląda ładnie. Scenografia, kostiumy, kadrowanie, wszystko to cieszy oczy. I to w zasadzie tyle dobrego, co można o nim powiedzieć.

Nawet nie chodzi o to, że jest zły. Problem leży w tym, że jest daremny, składa się z kilku błahych baśniowych opowiastek, niewiele z nich wynika, nie korespondują ze sobą, same w sobie nie oferują nic ciekawego, a z głowy ulatują szybciej jak wypowiedzenie na głos: Guillermo del Toro.

Szkoda, liczyłem jednak na to, że film będzie nieco lepszy.

Wiecej recenzji i wrażeń z tegorocznego Cannes:

https://m.facebook.com/profile.php?id=548513951865584

T-Durden

Na razie recenzje ma świetne - "Guardian" pisze, że Cannes ma już pierwszego mocnego kandydata do Palmy. :)

T-Durden

Narkotykami psychoaktywnymi? Czy w takim wypadku są jakieś narkotyki niepsychoaktywne? Pewnie się niepotrzebnie czepiam, ale strasznie mnie ubodło w oczy owo sformułowanie.

banchoo

Nie ma niepsychoaktywnych, lepiej zabrzmiało by z psychodelikami.

Mnie tez to zaciekawiło ;) Moze napisz jakie

ocenił(a) film na 6
T-Durden

gdzie mozna go obejrzec??????

ocenił(a) film na 5
agatkafr

Na razie chyba tylko w Cannes.

ocenił(a) film na 6
T-Durden

nio wlasnie a zna ktoś date premiery? kinowej

agatkafr

We Włoszech grają już go w kinach.

ocenił(a) film na 7
T-Durden

Ja nie miałam tak złych odczuć po projekcji. Film składa się z kilku historii i każda niesie ze sobą jakąś "naukę". To czego mnie i kilku znajomym zabrakło to jakaś klamra spinająca te opowieści w całość - wspólny finał albo chociaż jedna postać łącząca w jakiś sposób wszystkich bohaterów. Kilka drobnych wydarzeń pozostaje też bez wyjaśnienia.
Pomimo powyższych zastrzeżeń film oglądało mi się dobrze, a oprócz mrocznego klimatu jest tu też dużo humoru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones