PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707441}

Pentameron

Il racconto dei racconti
6,4 29 201
ocen
6,4 10 1 29201
7,0 24
oceny krytyków
Pentameron
powrót do forum filmu Pentameron

W ciągu pierwszych 16 minut mamy zalew takich absurdów, że pomimo znakomitych zdjęć i muzyki odechciewa się oglądać. Co to w ogóle za pomysł, żeby zjeść serce potwora, by zajść w ciążę? Kto wymyślał ten scenariusz? Walduś Kiepski?
Potem król wchodzi do wody w stroju płetwonurka, bez powietrza. Też miał skrzela jak ta jaszczurka?
A jak zobaczyłem, że królowa zjada surowe serce potwora jak jakaś świnia, chociaż to serce było wcześniej ugotowane, no to miałem dość...

mordachamordasinski

Mój drogi, czy zanim zacząłeś się wyrzygiwać nad filmem, którego ewidentnie nie zrozumiałeś, sprawdziłeś na przykład, w jakiej konwencji jest on zrealizowany? Otóż ten film jest adaptacją trzech renesansowych włoskich baśni. Jest to również film ewidentnie artystyczny. Nie powinno się oczekiwać w tego typu produkcjach zwartej fabuły, czy też realistycznych zdarzeń. Po prostu w takich filmach nie o to chodzi.

Vakoss_1138

No i co z tego? Co jest "artystycznego" w tym, że jakiś król wchodzi pod wodę w stroju płetwonurka i bez powietrza? Nie pleć kolego od rzeczy. I nic nie muszę sprawdzać ani przed, ani po obejrzeniu filmu. Film jest do oglądania, a nie do czytania jego "konwencji" i co też autor chciał "przekazać".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones