PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707441}

Pentameron

Il racconto dei racconti
6,4 29 201
ocen
6,4 10 1 29201
7,0 24
oceny krytyków
Pentameron
powrót do forum filmu Pentameron

Film pomimo tego ,że jest bardzo dobrze zmontowany, posiada klimatyczną oprawę dźwiękową oraz jest dobrze zagrany jest strasznie słaby.

Historie są ze sobą nie powiązane, film się dłuży i gdyby nie to że nie byłem w kinie sam to kilkukrotnie miałem ochotę wyjść. Jest nierealny i nieprzewidywalny. Po seansie do tej pory nie wiem o czym był, każda z baśni na podstawie których został nakręcony prawdopodobnie posiada morał, ale to że zostały one połączone razem psuje jego odbiór. Siedziałem w kinie i zastanawiałem się o czym właściwie jest ten film i po co został nakręcony...
Nikomu nie polecam. O ile filmy typu "disco polo" są zwyczajnie głupkowate, tak ten film zwyczajnie był o niczym...prawdopodobnie był to najgorszy film jaki obejrzałem. Pozdrawiam

seroholik

Wszystkie miały ten sam morał. Nothing lasts forever :)

ocenił(a) film na 8
martial

Miały morał oczywiście, ale nie ten sam

ocenił(a) film na 7
seroholik

Nie widzisz tego, że historie są powiązane, ale nie fabularnie.
Film Ci się dłużył bo patrzyłeś i nie rozumiałeś. A może patrzyłeś na komórkę?
Nierealny i nieprzewidywalny? Hmmm. Na przeciwległym biegunie mamy seriale TVN typu W11 i Szpital.
Oczywiście, że każda baśń posiada morał trzeba tylko umieć go dostrzec.

ocenił(a) film na 8
seroholik

To właśnie dobrze, że baśnie nie są ze sobą powiązane. Gdyby były film byłby wtedy o niczym. Nie moja wina, że oglądałeś i patrzyłeś w fona jednocześnie. Każda z baśni miała osobny sens i morał, wystarczyło tylko oglądać z uruchomionym mózgiem żeby to dostrzec. Bardzo dobra baśń, która na długo zostaje w pamięci.

użytkownik usunięty
seroholik

Historie zostały przedstawione tak jak w oryginale. To nie wymysł scenarzysty. Kilka opowieści podzielono na 5 dni i połączono opowieścią "ramową". Autorem tych baśni jest Giambattista Basile, który spisał legendy, baśnie, opowieści z okolic Neapolu. Na jego opowieściach wzorowali się późniejsi autorzy "Kopciuszka", "Kota w butach" itp. Z tym, że basnie G. B. są nieskalane poprawnością i dlatego dla mnie, są ciekawsze. Tak jak już to ktoś wcześniej napisał w innym poście, to nie były opowieści dla dzieci.

Taka mała dygresja.. Zawsze oglądasz filmy i czekasz na zakończenie, żeby ktoś wytłumaczył o co chodziło?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones