PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707441}

Pentameron

Il racconto dei racconti
6,4 29 201
ocen
6,4 10 1 29201
7,0 24
oceny krytyków
Pentameron
powrót do forum filmu Pentameron

filmowi jakiejś iskry, pomysłu. Każdą z trzech historii przyjąłem do wiadomości, ale więzi emocjonalnej z bohaterami nie nawiązałem, nikomu nie kibicowałem. Być może spowodowało to przeplatanie się historii: zanim człowiek oswoi się z jednym bohaterem, już wskakuje mu kolejny.

Nic też mnie nie zaskoczyło, nie było jakiejś przewrotnej pointy, drugiego dna itp. itd.

Adaptacja jest dość luźna, więc twórcy nie mieli związanych rąk i mogli sobie poszaleć. Ale nie poszaleli. Ról wielkich też tu nie ma. Efekty specjalne 30 lat temu byłyby fantastyczne, ale teraz już widz wie, że pokazać można wszystko, więc nie robi to specjalnego wrażenia.

ocenił(a) film na 7

Odebrałam ten film podobnie, więc tylko podpiszę się pod tym komentarzem.
Dobra potrawa, tylko czegoś w niej zabrakło ;)

Ps: natomiast muzykę oceniam na mistrzostwo! Zostanie mi ona w głowie dłużej niż sam film.

użytkownik usunięty
MajaAdamowicz

Muzyka też trzyma poziom, pełen profesjonalizm i w ogóle jak z bajki :-), ale i ona mnie nie zaskoczyła. Właściwie niemal jej nie zauważyłem. Co jednak o muzyce filmowej nie musi źle świadczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones