PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707441}

Pentameron

Il racconto dei racconti
6,4 29 201
ocen
6,4 10 1 29201
7,0 24
oceny krytyków
Pentameron
powrót do forum filmu Pentameron

Przyznam że czekałam na film dość długo, koncepcja mrocznych bardzo starych baśni przyciągnęła moją uwagę. Suma sumarum film jest "tylko" dobry. Mimo pięknej muzyki i niesamowitych zdjęć jakoś konkretnie mnie nie powalił. Zakończenie pozostawiło spory niedosyt który postaram się zniwelować przeczytaniem Baśni Giambattista Basila. Gra aktorska średnia, dialogi wydaje mi się ograniczone do minimum. Film za to świetnie ukazuje do czego ludzie są zdolni by spełnić swoje najskrytsze pragnienia. A scena z Immą proszącą o obdarcie jej ze skóry by stać się "piękna i młoda" odzwierciedliła mi trochę dzisiejsze czasy i pogoń za idealnym pięknem i utraconą młodością, czyli operacje plastyczne na własne życzenie które nie zawsze poprawiają urodę. Tak więc egoizm, chciwość, brutalność, przemoc i erotyka świetnie podsumowują dzieło Matteo Garrona i mimo że film mnie nie powalił (tak jak miałam nadzieję) zachęcam do obejrzenia ponieważ jest "inny" i na swój sposób intrygujący :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones