Pestka

1995 1 godz. 26 min.
6,7 6 994
oceny
6,7 10 1 6994
2 266
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Pestka
 • ....ja napiszę tylko tyle: wszyscy Ci, którzy nie przeżyliście czegoś podobnego lub jest to dla Was dalece niezrozumiałe, czy wręcz naganne -jesteście i być może pozostaniecie bez tej wspaniałej wiedzy na temat długotrwałego uczucia, które nie zna barier i granic, dla którego chce się poświęcić wszystko, choć logika podpowiada coś odwrotnego. Dla takich chwil się żyje, dla takich chwil człowiek uświadamia sobie dlaczego powstał i dlaczego ciągle czuł w życiu niedosyt.. Poznanie tej wiedzy to piekło i raj...czasem utracony..To esencja całego życia ...Pozdrawiam, Igor

 • jatoon Co to pożądanie robi z ludźmi... niedosyt po jakimś czasie znowu powróci, człowiek nie może zapełnić tej pustki, płomienny romans tylko przez chwilę działa, potem wraca stara rzeczywistość.

 • Pancefaust Ja nie o romansie...ja o miłości.

 • malgpop ocenił(a) ten film na: 10

  Pancefaust samo pożądanie to chyba jest co innego. Nie mylmy pożądania z namiętnością!

 • Varza ocenił(a) ten film na: 3

  jatoon Flaki z olejem.

 • katja_es ocenił(a) ten film na: 8

  jatoon nie trawilam tego filmu....dzis przypadkiem (a moze nie) stanal ponownie na mojej drodze.... rozpieprzyl mnie... jedyne co moge, to podpisac sie pod slowami jatoona - ktos kto nie przezyl czegos podobnego, bedzie pisal ze to flaki z olejem...... jatoon - pozdrawiam K.

 • katja_es Bo to juz tak jest na tym świecie, że pewne rzeczy samemu trzeba przeżyć, dotknać, by zrozumieć,by je po prostu poczuć.Pozdrawiam również.Igor

 • sylsob1 ocenił(a) ten film na: 8

  katja_es Zgadzam się z Wami! Miłość jest piękna! Piękny film choć tragicznie się kończy....cudowna muzyka. Wracam do niego często.I powtarzam Wasze słowa..... kto tego nie przeżył ...nigdy nie zrozumie! Pozdrawiam :)

 • bodziobodek ocenił(a) ten film na: 10

  katja_es Miałem to samo kiedy go obejrzałem znowu niedawno , do tego filmu trzeba dorosnąć

 • jatoon Obejrzałem film. Rola Jandy naprawdę świetna. Potwierdzam, że tylko ten kto to przeżył może w miarę dobrze zrozumieć te emocje o ile oczywiście ma zbliżoną wrażliwość.. Cholernie to trudne i emocjonalnie spalające. Jestem w podobnym wieku i bardzo się ciesze , że czytając Was widzę zrozumienie dla takiej sytuacji. To jest naprawdę bardzo trudne, ale tylko dla ludzi z określonym kręgosłupem moralnym. Nie czytałem książki, chyba nie dałbym rady..

 • Morgiana_78 ocenił(a) ten film na: 9

  Piter77xd Za każdym razem jak oglądam film rozkłada mnie na łopatki... Myślę, że do niego trzeba dojrzeć... A najlepiej dotknąć....( przeżyć)... W każdym z nas jest przeciez ta pestka...

 • lokma ocenił(a) ten film na: 8

  Morgiana_78 Jest dokladnie tak jak w filmie..zyjemy w trojke..radosci i szczescie dla zony a cien i smutek dla kochanki..wiedzialam na co sie pisze,kazdy sam podejmuje decycje..ile jeszcze przyjdzie mi cierpiec? To juz 3 lata. 3 lata podczas ktorych najwazniejsze jest tylko to czekanie,ta chwila od spotkania do spotkania. Ktos powie glupia i naiwna ale ten kto przezyl zrozumie...dzis znowu dla mnie tylko butelka wina i "pestka"a ona ma jego...

 • basiaz1970 ocenił(a) ten film na: 7

  lokma Jest to piękne ale i destrukcyjne. Z czasem przyjdzie pewnie refleksja, że zycie nie powinno byc czekaniem na niespełnienie i upokorzenie wexmie góre nad tkliwością. Film dobrze odaje wielkie emocje w banalnej sytuacji. Lubie piosenkę Grechuty na koniec. Zawsze płaczę!:)

 • lokma Mam nadzieję, że się uwolniłaś i masz już z kim pić wino...

 • zmanierowana ocenił(a) ten film na: 8

  jatoon Chwilowy raj na ziemi, a potem 6 krąg piekła? Z niedosytu? Z niedosytu, którego i tak nie da się nasycić. Niektórzy za dużo chcą od życia, siebie i innych. No, ale dzięki nim powstają pasjonujące opowieści. Ujmująca historia.

 • paulina.maja ocenił(a) ten film na: 8

  jatoon Życiowe historie lubią się powtarzać. Mnie ukuło w tym filmie to, jacy my ludzie potrafimy być podobni do siebie, tak samo myśleć, to samo czuć, nawet często tymi samymi słowami. Miałam takie samo podejście co Agata jeśli chodzi o kwestie dziecka. Nawet powiedziałam o tym, wręcz tymi samymi słowami.

 • Pani_Blue ocenił(a) ten film na: 4

  jatoon przepraszam: co tu jest do rozumienia? historia jest banalna jak budowa cepa: rozpierdzielona babka po 40-tce (Janda ma tu 44 i to widać!) zachowuje się jak idiotka, głupio się śmieje i uwodzi smutasa tylko dlatego, że ten ma chorą żonę i chce się trochę wyrwać ze swojego "porządnego" życia, nienawidzę takich bab, a znam bardzo wiele, żeby zapełnić swoje puste życie robią doktoraty i piszą wiersze no i piją i uwodzą jak się da, najlepiej żonatych katolików, bo wiadomo, raczej nie dorobili się wenery, tylko mi nie mówcie, że nie zrozumiałam czy że nie czuję, oglądałam ten film kilka razy na przestrzeni lat, za pierwszym razem dałam nawet 7 pkt, gdzieś w 2000; jestem żoną matką przed 50-tką, z doktoratem, spełnioną pod każdym względem i w przeciwieństwie do mojego męża byłam bardzo kochliwa, jeden romans dobrze przeżyty w odpowiednim wieku i potem przepracowany powinien leczyć z takich mrzonek... a tak, stara ćma poleciała pod tramwaj, nie wzrusza mnie to, uważajcie na takie babska!