PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628248}
6,7 9 716
ocen
6,7 10 1 9716
5,2 6
ocen krytyków
Piąta pora roku
powrót do forum filmu Piąta pora roku

świeżość Polskiej komedii, ale czy dystrybutor nie przemyślał, że premiera w święta. Ten film naprawdę mógłby przyciągnąć do kin wiele nawet starszych osób, ale nie wiem czy to się uda w okresie świąt. A potem już nie nadrobi strat, a skoda. Chyba że się zaskoczę. Może oprócz Hobbita wybiorę się i na ten film

ocenił(a) film na 7
dawid2385

Może nie będzie tak źle :)

ocenił(a) film na 8
dawid2385

nie powiedziałabym, żeby to była komedia

ocenił(a) film na 6
red_cranberry

Ja również zachodzę w głowę jak można ten film ocenić jako komedię. Może widzowie spoza Śląska brali dosadne wypowiedzi i odzywki jako zabawne wypełniacze dialogów? Zarówno Wiśniewska jak i Grabowski solidni. Dziędziel na swoim, wysokim poziomie.

red_cranberry

Ja z kolei nie nazwałbym tego filmu dramatem :) Gatunkowo najbardziej pasowałby komediodramat. Jest miejsce na refleksję, ale trzeba przyznać, że zabawnych tekstów nie brakuje i ogólnie wydźwięk jest jak najbardziej pogodny.

ocenił(a) film na 8
Martin_Eden

dlatego też istnieje jeszcze inny gatunek filmowy - film obyczajowy :) I to jest właśnie kategoria, do której Piąta pora roku pasuje najlepiej :)

red_cranberry

Myślę, że w tym filmie jest zbyt wiele humoru, żeby nazwać go obyczajowym. Poza tym taka kategoria mogłaby skojarzyć się widzom z czymś nudnym lub nijakim, a "Piąta pora roku" z pewnością taka nie jest :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Martin_Eden

Nie zgodzę się, że filmy obyczajowe są nudne i nijakie. I nikt nie powiedział również, że na obyczajowym nie można się uśmiechnąć :) Jakkolwiek jednak go nie zaklasyfikujemy i tak film bardzo dobry. Pozdrawiam :)

red_cranberry

Nie napisałem, że filmy obyczajowe są nudne i nijakie, tylko że często kategoria "obyczajowy" niektórym nasuwa takie skojarzenie, a niektórym nawet nic nie mówi. I zgodzę się, że czasem i na tego typu filmie można się uśmiechnąć. Również pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
Martin_Eden

aleśmy powymieniali uprzejmości! ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones