PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34622}

Piątek trzynastego VIII: Jason zdobywa Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan
5,0 5 961
ocen
5,0 10 1 5961
Piątek trzynastego VIII: Jason zdobywa Manhattan
powrót do forum filmu Piątek trzynastego VIII: Jason zdobywa Manhattan

Jestem fanem serii i nie straszne mi żadne głupoty jakie się pojawiły w niej. Ożywianie za pomocą pioruna? Ok! Laska z telekinezą? Nie ma problemu. Jednak ten film był dla mnie zbyt głupi, kompletnie bez klimatu i po prostu bardzo nudny.

Osadzenie akcji na Manhattanie mogłoby odświeżyć serie, niestety zostało wykonane tragicznie. Przez 3/4 filmu akcja toczy się na statku, dopiero później przechodzi do NY. Niestety brak czegokolwiek charakterystycznego. Ok pokazali statuę wolności, ale tylko tyle. Reszta to jakieś slumsy przez co akcja filmu równie dobrze mogłaby się dziać w Sosnowcu czy Radomiu.

Dla mnie jednak najgorsze jest to, że morderstwa nie są w żaden sposób ciekawe. Kompletna nuda, jedyna fajna scena to walka na pięści. Twarz Jasona wyglądała przeokropnie i to nie w tym dobrym znaczeniu. Była beznadziejna, ani straszna, ani ludzka jakaś taka kompletnie dziwaczna. To co się stało na koniec filmu to wręcz strzał w pysk. Takiego głupiego zakończenia nie widziałem chyba nigdy.

Postacie w serii nigdy nie grzeszyły charakterem, ale były przynajmniej jakieś i nie irytowały. Tymczasem nauczyciel niemiłosiernie irytował, a ktoś chyba pomyślał, że naprawdę będziemy się przejmować losem głównej bohaterki... Po co ta próba prowadzenia fabuły?

ocenił(a) film na 3
_Zero_

Słowo w słowo.... zgadzam się z Tobą. A już w szczególności, co do twarzy Jasona i zakończenia. Twarz Jasona wyglądała jak nawodniały, spęczniały ser... No i poza tym... dlaczego krzyczał? (choć brzmiało to jak skrzek) Przecież Jason nie czuje bólu... Stał w ogniu i nie darł tak japy.
No i ten chłopiec na końcu... Raaany. Żenujące.

Lilith_Flame

Chociaż dla mnie i tak kolejna część jest gorsza... nie myślałem, że to możliwe.

ocenił(a) film na 3
_Zero_

aż boję się za to zabrać...

Lilith_Flame

Nie wiem, może Ci się spodoba. Tylko mało ostrzeżenie w 9 części jest zaskakująco mało Jasona w swojej znanej formie ;)

ocenił(a) film na 4
_Zero_

Pomysł sam w sobie jest fajny ale wykonanie słabe.

_Zero_

"Reszta to jakieś slumsy przez co akcja filmu równie dobrze mogłaby się dziać w Sosnowcu czy Radomiu." - aż dziw że polaczki się na ciebie nie rzuciły za ten komentarz. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones