PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34626}

Piątek

Friday
7,2 23 859
ocen
7,2 10 1 23859
6,0 3
oceny krytyków
Piątek
powrót do forum filmu Piątek

Żaden inny film nie rozczarował mnie po latach tak bardzo jak Piątek. Po 30 latach od premiery jestem wręcz zażenowany faktem, że ten film mógł mi się podobać. Na szczęście człowiek dojrzewa i potrafi oddzielać ziarno od plew marnujących czas. Jedynie tytułowy utwórz Ice Cuba niezmiennie trzyma poziom i to dlatego tyle czasu żyłem w przekonaniu o kultowości tej marnej komedii.
Tam nie ma żadnego scenariusza, żadnej puenty, to zbiór płytkich żartów i bezsensownych wygłupów Truckera. Piątku w żaden sposób nie można porównać do kultowych komedii lat 80' Johna Hughesa. To film zrobiony przez murzynów dla murzynów. Im więcej czasu minęło tym bardziej człowiek zdaje sobie sprawę jak wielką przepaść dzieli kultura murzyńskich przedmieść od kultury białego człowieka.

ocenił(a) film na 10
Aldon

Jakbyś nie wiem ile się pocił i wypladzal te swoje pożal się Boże sterty dyrdymalow na temat tego filmu, to nie mają żadnego, absolutnie żadnego pokrycia z rzeczywistym stanem i odbiorem Fridaya, a jedyne do czego dorosles to minionki i komedyjki o Jasiu fasolce. To jest jedna z najlepszych komedii jakie powstały w kinematografii, ma tyle smaczków i atutów, że przeszły do kanonu i zyskały status kultu. Scenariusz jest akurat choć minimalistyczny to bardzo dobrze poprowadzony, wyjmij kija z zada to może pomoże 

ocenił(a) film na 5
master_of_vinyl_donuts

Niektórym zmądrzenie nie grozi. Jak coś sobie wbiją do głowy w wieku smarkatym to bronią tego aż do śmierci.

ocenił(a) film na 10
Aldon

błaagam, tutaj niczego nie trzeba bronic, ta komedia sie sama wybrania w kazdym calu, w przeciwienstwie do twojego sztywnego ograniczonego łba, zreszta po twych zalosnych notach jakie dajesz innym swietnym filmom nawet nie ma co traktowac powaznie takiego speca kina od 7 bolesci, ty masz genetycznie spaczony gust, taki pochyly standard w odberaniu tego co jest dobre, bdb i wyzej, za to kreci cie papka dla mniej bystrych i kicze lukrowane kałem, takze gratuluje jestes filmowa ameba.
ps:" Kurna Bekarty Wojny Tarantina dales 1/10 hahhaha, W krzywym zwierciadle: Wakacje 3/10 ja pitole skad ty sie urwales miszczu hahah

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones