film

Piątek

Friday
1995
1 godz. 37 min.
7,2 23 572
oceny
7,2 10 1 23572
6 945
chce zobaczyć
Utrata pracy jest najmniejszym zmartwieniem Craiga Jonesa, kiedy jego najlepszy przyjaciel Smokey wpada w konflikt dilerem narkotyków i okolicznymi zbirami. Więcej Mniej
Piątek zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Craig (Ice Cube) i Smokey (Chris Tucker) są najlepszymi kumplami i mieszkają w sąsiedztwie Compton, w Los Angeles. Jest tytułowy piątek. Craig nie idzie do pracy z powodu rzekomego rabunku magnetofonu w sklepie, w którym pracował. Teraz siedzi na bezrobociu i zaczyna swój kolejny monotonny dzień. Tymczasem Smokey ma kłopoty ze StonogąCraig (Ice Cube) i Smokey (Chris Tucker) są najlepszymi kumplami i mieszkają w sąsiedztwie Compton, w Los Angeles. Jest tytułowy piątek. Craig nie idzie do pracy z powodu rzekomego rabunku magnetofonu w sklepie, w którym pracował. Teraz siedzi na bezrobociu i zaczyna swój kolejny monotonny dzień. Tymczasem Smokey ma kłopoty ze Stonogą (Big Worm - Faizon Love), dla którego nie ma kasy za narkotyki. Akcja dzieje się przez jeden dzień. W ten dzień spotykają ich nie bywałe przygody, a wszystko dzieje się tylko w dzielnicy gdzie mieszka Craig i Smokey. Do filmu dobrano gustownie nie tylko aktorów, ale także muzykę, którego głównymi wykonawcami są między innymi: Snoop Doggy Dogg, Ice Cube czy Dr. Dre.

boxoffice
$28 215 918 na świecie
$27 467 564 w USA
$748 354 poza USA
budżet
$3 500 000
studio
New Line Cinema / Priority Films (I)
tytuł oryg.
Friday
inne tytuły
Pierwotnie do roli Smokey'ego został obsadzony DJ Pooh, jednak New Line Cinema zmusiła producentów do wybrania bardziej znanego aktora i ostatecznie zagrał go Chris Tucker.
Chris RockTommy Davidson byli rozważani do zagrania roli Smokey'ego.
Kiedy widzimy Pana Parkera rzucającego ubrania jego żony na trawnik, żółtą sukienkę rzuca dwa razy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych