Five Easy Pieces

1 godz. 36 min.
7,5 3 757
ocen
7,5 10 3757
4 967
chce zobaczyć
7,4 7
ocen krytyków
{"rate":7.428571,"count":7}
{"type":"film","id":8658,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Five+Easy+Pieces-1970-8658/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Pięć łatwych utworów
  • jalosz_nska ocenił(a) ten film na: 9

Główny bohater porywa intelektem, skrytą wrażliwością, pewnością siebie, zdecydowaniem i fizycznością. Jego życie mija się z oczekiwaniami, przez co prowadzi nieustanną ucieczkę przed przeszłością i odpowiedzialnością. Przedstawiony w filmie portret mężczyzny ukazuje go jako postać tragiczną, która nie może znaleźć własnego miejsca, wykorzystać talentu, a nawet ofiarować uczucia, mimo swojej wewnętrznej wrażliwości. W jednej ze scen bohater „spowiada się” ojcu. Wyznaje, że jest wciąż w bezcelowej drodze, która po krótkiej przerwie daje złudzenie ładu, szybko zanikające. „Pięć łatwych utworów” to opowieść o niekończącej się tułaczce, stanowiącej próbę odnalezienia drogi właściwej, odpowiedniej naturze danej jednostki.

• Krzypur ocenił(a) ten film na: 5

jalosz_nska Niemożliwe, że wszystko to tu znalazłaś!

• jalosz_nska Wnikliwa opinia , zachęciłaś mnie do obejrzenia .

• jalosz_nska ocenił(a) ten film na: 9

burlesco dziękuję:)

• jalosz_nska Obejrzałam- znakomity film pod każdym względem. Amerykańskie kino lat 70 moje ulubione. Główny bohater porzucił strefę komfortu , która dla reszty towarzystwa była zadowalająca i muzycznie urzekająca ;)

• Ewiatko ocenił(a) ten film na: 8

jalosz_nska Ja postrzegam głównego bohatera może i jako pogubionego, może poszukujacego, ale z wrażliwością to u niego na bakier, przynajmniej w stosunku do kobiet. Raczej jest człowiekiem próżnym, bezpardonowym i nie zbyt liczącym się z otoczeniem.