PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736788}

Piękna i Bestia

Beauty and the Beast
7,2 141 898
ocen
7,2 10 1 141898
5,0 26
ocen krytyków
Piękna i Bestia
powrót do forum filmu Piękna i Bestia

Przeraża mnie, że piękną bajkę przerabiaja na film dla kasy. Po co to komu - skoro film nie zawiera choć jednej oryginalnej sceny?? Przynajmniej zwiastun to dokladne odwzorowanie bajki. Ja rozumiem że to ekranizacja bajki właśnie - ale tam nie ma nic oryginalnego. Nawet muzyka jest identyczna.

Przeraża mnie reżyser - bo wydaje mi się że stworzył papkę na Walentynki.

Przeraża mnie aktorka grająca Bella - bo wygląda jak dziecko.

Obym była złym prorokiem bo zwiastun zapowiada katastrofę.

ocenił(a) film na 9
nan_s

Więc
- nowa scena w trailerze - z księgą - zapowiada nowy wątek,
- bestia umie czytać w filmie, w animacji nie,
- zmienione sceny powrotu do zdrowia Bestii,
- Bella mieszkająca w mieście, a nie na farmie na wzgórzu,
- film ma około 40 minut więcej niż animacja, reżyser zapewnił, że nie ma kalki,
- nowa piosenka śpiewana przez Belle w filmie / Celine Dion w wersji promocyjnej - i jeszcze jedna śpiewana przez innego bohatera, a z tego co pamiętam Josh Groban w wersji promocyjnej,
- samo powiedzenie Belli o klątwie zupełnie zmienia podejście do historii, bo w animacji o tym nie wiedziała.

To chyba tyle ważniejszych różnic z 2-minutowego trailera, chociaż jest tego dużo więcej, jak się jeszcze bliżej przyjrzeć ;) Więc pisanie, że nie ma niczego oryginalnego jest trochę przesadzone, szczególnie na poziomie trailera. :)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
josephineola

Lubię Twoje spojrzenie na sprawę;) Czyli zobaczymy po seansie; )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones