PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164171}

Piła II

Saw II
6,4 102 745
ocen
6,4 10 1 102745
5,1 14
ocen krytyków
Piła II
powrót do forum filmu Piła II

Chciałbym poruszyć temat Jigsawa. I nie będę się tu wymądrzać i narzucać swoich racji :) Chcę po prostu abyście odpowiedzieli na moje pytanie. Kim waszym zdaniem był Jigsaw? Mordercą? Cóż.. dawał drogę wyjścia. Geniuszem.. Tu można myśleć. Ale co z jego psychiką, osobowością. Czy wydarzenia z przeszłości tak nim pokierowały, że po prostu stał się niezdrowy psychicznie? Powiedzcie. Jak myślicie?
Pozdrawiam wszystkich :-)

ocenił(a) film na 7
marko_SlawxP

Moim zdaniem Jigsaw-psychopata odpada. Jigsaw-morderca też jest nie na miejscu, bo jak sam powiedział (a później któryś z policjantów) nigdy nikogo nie zabił. To właśnie jego "ofiary" były tymi "złymi". Byli to głównie mordercy, psychopaci, oszuści itp.
Jeśli chodzi o geniusza: Jigsaw na pewno był mądry. Mądry w tym sensie, że pułapki i gry, które wymyślał dla swoich "obiektów badań" wymagały dużo pracy, planowania i doświadczenia w dziedzinie mechaniki. Przykładami mogą być gry z części II, III i IV, których zaplanowanie na pewno wymagało niezłego kombinowania.
Wydarzenia z przeszłości być może otworzyły mu oczy na szerzące się zło na świecie.

Myślę też, że Jigsaw miał trochę racji. Co z tego, że policja wsadzi do więzienia (choćby na 20 lat) jakiegoś złoczyńcę? Po wyjściu prędzej czy później znowu wróci do starego zwyczaju i będzie dalej wyrządzał zło.
Podczas gdy Jigsaw daje nauczkę do końca życia. A jednocześnie przez swoje poczynania stara się otworzyć oczy na świat policji, która jak się okazuje sama zaczyna podążać złą ścieżką.

Dlatego uważam, że Jigsaw jest tym dobrym. Jeśli chodzi o pytanie w temacie: Jigsawa wsadził bym gdzieś pomiędzy mordercę a geniusza (jednak jak najdalej od mordercy).

Tak na koniec: myślę, że same słowa Jigsawa do Adama na końcu pierwszej części ("w dzisiejszych czasach ludzie nie potrafią być wdzięczni za prawo do życia, ale ty już potrafisz, już potrafisz") są po części kierowane do widza. Po to aby zastanowił się nad swoimi poczynaniami i pomyślał ile krwi jest gotów przelać aby ocalić swoje życie.

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
Darth_Vojtek

trochę mnie rusza Jigsaw- morderca. Porywanie ludzi i stawianie ich w takich sytuacjach nie jest poważne.. ;|

ocenił(a) film na 4
marko_SlawxP

dla mnie wszystkimi tymi których wymieniłeś.

ocenił(a) film na 4
marko_SlawxP

Narażał dzieci na śmierć tak jak w jedynce kiedy sprowokował kolesia do uprowadzenia matki z dzieckiem . a więc zwykły sku/...rwiel z dorobioną ideologią którą podniecają się nastolatki.

ocenił(a) film na 6
armarange

Prawda. Jak można nazwać Jigsawa "tym dobrym", jak ktoś wyżej napisał?!
To psychopata, współwinny morderstwom, człowiek dla którego cel uświęca środki.
Gotów zniszczyć czyjeś życie, by komuś innemu/sobie coś udowodnić.
Obdarzony co prawda zmysłem do kombinowania i znający się na mechanice, technologii itp.

ocenił(a) film na 10
segundajuganda

"Gotów zniszczyć czyjeś życie"

Czyje życie? Tych morderców, oszustów, narkomanów. Oni i tak mieli zepsute życie.

" by komuś innemu/sobie coś udowodnić"

Tak chciał im udowodnić, że nie szanują wartości życia lub ich ukarać za grzechy. A sobie co miał udowadniać? Dobrze wiedział co robi.

ocenił(a) film na 6
Porfiria_Horrory

A co z matką i dzieckiem? Uważasz, że to dziecko miało zepsute życie? Zrobiło coś złego?

ocenił(a) film na 7
Porfiria_Horrory

A kto dal mu prawo do osadzania innych ? To zwykly morderca. A to ze robił to w imie jakichś idei niczego nie zmienia
Wciąż pozostaje mordercą, jakich było i bedzie jeszcze wiele

ocenił(a) film na 10
marko_SlawxP

On po prostu dawał wybranym ludziom to, czego im brakowało.

ocenił(a) film na 10
666wszechmocny666

Zgadzam sie w 100%

ocenił(a) film na 6
666wszechmocny666

Taa... Cóż, jak Pan Bóg chce kogoś pokarać, to mu najpierw rozum odbiera.

segundajuganda

Który bóg? Tylu ich już było w historii ludzkości iż wypadałoby sprecyzować.

ocenił(a) film na 6
Radiw84

Toć napisałem "Bóg". Poza tym to przysłowie ;].

marko_SlawxP

Minęła dekada, to się łapie na odgrzewanie kotleta? Pewien artysta, po grubej imprezie, wystawił w galerii zarzygane płótno i obserwował krytyków kminiących co artysta miał na myśli. Jigsaw to postać zmyślona, jakakolwiek analiza nie ma sensu bo każda pasuje...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones