film

Pieśń Lahore

Song of Lahore
2015
1h 22m
7,9 21
ocen
7,9 10 1 21
"Song of Lahore" to zaskakująca opowieść o pakistańskich muzykach, którzy niebanalną interpretacją jazzowego standardu "High Five" zachwycili samego Wyntona Marsalisa.... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Pieśń Lahore zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

"Song of Lahore" to zaskakująca opowieść o pakistańskich muzykach, którzy niebanalną interpretacją jazzowego standardu "High Five" zachwycili samego Wyntona Marsalisa. Połączenie zachodniego jazzu oraz pakistańskich tonacji doprowadziło do wspólnego koncertu w Lincoln Jazz Center. Reżyserka, dwukrotnie nagrodzona Oscarem za najlepsze"Song of Lahore" to zaskakująca opowieść o pakistańskich muzykach, którzy niebanalną interpretacją jazzowego standardu "High Five" zachwycili samego Wyntona Marsalisa. Połączenie zachodniego jazzu oraz pakistańskich tonacji doprowadziło do wspólnego koncertu w Lincoln Jazz Center. Reżyserka, dwukrotnie nagrodzona Oscarem za najlepsze krótkometrażowe filmy dokumentalne w roku 2012 i 2016, ukazuje determinację artystów oraz połączenie dwóch skrajnie różnych kultur, w których pasja i miłość do muzyki niwelują wszelkie podziały.

Zdjęcia do filmu powstały w Lahaur (Pakistan) i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

"High Five"...

ocenił(a) film na 9

Standard jazzowy, jaki panowie grają, nazywa się TAKE Five, a nie High Five.

Opowieść o grupie pakistańskich muzyków specjalizujących się w muzyce tradycyjnej, którzy formują zespół jazzowy. Punktem kulminacyjnym jest ich pierwsza w życiu podróż do Ameryki i koncert w Lincoln Center w Nowym Jorku z towarzyszeniem gwiazdy amerykańskiego jazzu - Wyntona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones