PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8649}
6,6 7 479
ocen
6,6 10 1 7479
Pierścień i róża
powrót do forum filmu Pierścień i róża

Swietny!!!

ocenił(a) film na 10

Pamiętam ten film z dzieciństwa. Uwielbialam te piosenki! Ciagle pamiętam "Ja kocham Róźie co ma piękną buzie..." :) Naprawde cudny i pełen humoru. Polecam wszystkim tą baśń!!!

ocenił(a) film na 8
antenka_3

No ja pamiętam, że pierwszy raz go oglądałam jakoś w '89 i od razu bardzo spodobały mi się piosenki "Rym do Rózia.. będzie nózia" albo Gburia-Furia "Będe królową". Rewelacja

gabi_2

Ja pamiętam duży dekolt Kasi Figury he he he he he

ocenił(a) film na 6
Nightwing_2

http://www.youtube.com/watch?v=58TNpC67-V8&feature=related

ocenił(a) film na 7
antenka_3

A ja najbardziej lubię "Żołnierz posłusznym być musi", "Naprzód wiarusy" i oczywiście "Żegnaj słodkie życie".
Film mojego dzieciństwa. Mimo, że mocno różni się od książki mam do niego wielki sentyment i bardzo go lubię.

ocenił(a) film na 9
eveline_v

Ogólnie wszystkie piosenki z tego filmu dają radę, dobór aktorów też świetny. A jedno z moich mocno utrwalonych wspomnień z dzieciństwa to Rewiński w czarnej zbroi i "Naprzód Wiarusy!"

fire_diablo

Co do aktorów, to miałbym zastrzeżenia do gościa, który grał Lulejkę, nie wytrzymywał konkurencji. Poza tym to jeszcze naprawdę solidna robota, być może najlepszy polski film fantasy?! (co prawda tu akurat konkurencja nieznaczna...).

ocenił(a) film na 9
ravQ

wspomnień dzieciństwa czar, miałam przyjemność zobaczenia filmu na premierze w spodku w Katowicach wraz z zobaczeniem na własne dziecięce oczy głównych bohaterów, to było przeżycie... Ostatnio zaserwowałam sobie audiobooka, książe Bulbo...

antenka_3

tak, zgadzam się :) mnie najbardziej podobała się K. Figura jako Rózia i Z. Zamachowski jako Bulbo XD głęboki ukłon dla B. Ładysza za rolę Króla Walorozo :) ulubiona piosenka to "O pani jesteś moim snem" - najpiękniejsze wyznanie miłości <3

ocenił(a) film na 7
almargos_xyz

racja.I ta piosenka "tak nie wypada" co Culbo śpiewa ,że będzie jego Bulbinką ( https://youtu.be/egReTTPLpPk?t=1570 ).Ja kocham Rózię też świetne.Pamięta się te piosenki z dzieciństwa do dziś.Choć może nie dosłownie pamięta słowo w słowo ale teksty i melodie do dziś tkwią gdzieś z tyłu naszych głów :)
A Kasia Figura w tym filmie była naprawdę piękna.

antenka_3

Nie wiem ile lat mają moi przedmówcy ale kiedyś nawet te seriale głupawe dla dzieciaków miały morał, były o czymś, a teraz teletubisie i rozpierduchy :) Biust Katarzyny to dobro narodowe jak teledysk Sabriny w basenie dla Włochów, czy Dolly Parton dla USA!

ocenił(a) film na 7
elmo81

:) Ciężko się nie zgodzić

antenka_3

Wlasnie leci na Kino Polska. Moje dzieci , 7 lat i 3,5 roku, gapia sie w film jak sroka w gnat. Ja takze :)

antenka_3

"Ja będę królową, ja będę królową, choć miałabym przebić ten mur własną głową!" - UWIELBIAM! Oglądałam w dzieciństwie i teraz też oglądam, jak tylko leci. :)

ocenił(a) film na 8
maggdasj

Ciebie tylko chcę i królestwo twoje! Chcecie mnie wykończyć, Ja się was nie boję!
Cza, cza, cza!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones