PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664609}

Pingwiny z Madagaskaru

Penguins of Madagascar
6,8 89 144
oceny
6,8 10 1 89144
6,0 6
ocen krytyków
Pingwiny z Madagaskaru
powrót do forum filmu Pingwiny z Madagaskaru
ocenił(a) film na 9
D1999

:(. Nie mogę się doczekać, też mnie to przybija :(

ocenił(a) film na 5
D1999

moze w grudniu bedzie jakis camrip w sieci do tego niestety musialby ktos zrobic napisy...

D1999

Jak chcesz gadać po ingliszu to rób to przynajmniej poprawnie.

Blaxi

oj tak mi się napisało na szybko :)

ocenił(a) film na 9
D1999

Czekaj, mam lepszy hicior: ,,Księga życia" na świecie w Halloween, w Polsce w maju :P.

Chantoria

A może lepiej się skupić na pozytywnych aspektach życia? Np. Hobbit wychodzi u nas tylko 2 tygodnie po światowej premierze, a Strażnicy Galaktyki wyszły w Polsce po 9 dniach. Po co tak na wszystko narzekać, skoro na datę premiery w Polsce składa się wiele czynników, a nie tylko widzimisię dystrybutorów?

A przed chwilą jeszcze sprawdziłam-LEGO wyszło u nas już po 6 dniach. :>

ocenił(a) film na 9
Blaxi

To się cieszę, że Hobbit tak szybko wychodzi, tylko że tamto akurat było w temacie, że u nas tak późno (niektóre) filmy wychodza.

ocenił(a) film na 7
Blaxi

Lepszy ewenement:
"the Zero theorem" Terry'ego Gilliama (jeden z Monty Pytonów) w Polsce miało premierę 23 maja, w USA 19 września.
I chyba IMAXową wersję "Matrix: Rewolucji" mieliśmy na tydzień przed Brytyjczykami.

Szkoda, że to raczej rzadkość.

Blaxi

A Kraina Lodu wyszła po bodajże dwóch dniach :)
Ale nie jestem pewna czy premierę w Stanach nazywać światową, bo we Francji ponoć film był już około 17 listopada. Chyba że znowu coś pokręciłam.

ocenił(a) film na 9
Chantoria

Whiplash w Polsce prawie rok później. powoli stajemy się krajem 3go świata

painmaker83

Pitolisz!

ocenił(a) film na 5
painmaker83

Ja również czasem mam takie wrażenie że nie do końca się z Polską liczą, dobrym przykładem może choćby wspominany wcześniej Hobbit 3 - Bitwa 5-ciu Armii:
- w Austrii, Belgii, Czechach, Chorwacji, Estonii, Francji, Niemczech, Łotwie, Holandii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, na Ukrainie, Rosji i w Wielkiej Brytanii premiera Hobbita była 10-12 grudnia 2014
- w Grecji, Włoszech, na Cyprze, Litwie, Hiszpanii, Turcji premiera Hobbita była 17-19 grudnia 2014
- w Polsce premiera Hobbita była 25 grudnia 2014

Co prawda nie mam danych odnośnie Białorusi, ale wynika z tego że praktycznie we wszystkich państwach sąsiadujących z Polską premiera filmu była wcześniej, nawet na Ukrainie i w Rosji.

Jest to "co najmniej dziwne" że w kraj o 40 mln populacji w dalszym ciągu na świecie jest traktowany trochę jak "Kopciuszek na salonach"

pawelm_15

Okej, wiem, że ten post jest sprzed roku, ale nie mogę się powstrzymać by nie zapytać cię, kto według Ciebie ustala daty premiery w poszczególnych państwach?

painmaker83

Może byś się wysilił i sprawdził dane, zanim będziesz pisał takie głupoty. Whiplash rok temu miał premierę festiwalową. Skoro my jesteśmy trzecim światem, to którym światem jest taka Wielka Brytania (Whiplash w kinach 16 stycznia 2015), czy Niemcy (19 luty 2015)?

użytkownik usunięty
D1999

A zastanawiacie się, dlaczego pierwsza jest Kenia?

ocenił(a) film na 8

żeby ludzie zdążyli obejrzeć przed epidemią eboli? :)

ocenił(a) film na 5

film juz leci od tygodnia ma ktos napisy?;)

ocenił(a) film na 7
D1999

Byc moze wynika to z tego, ze robia dubbing. na dobry dubbing trzeba poczekac, a moim zdaniem pingiwny lepsze w wersji polskiej niz angielskiej.

wesserg

Nie angielskiej, tylko amerykańskiej. Brytolom w ten sposób przypisujesz autorstwo.

ocenił(a) film na 9
D1999

wyobrazasz sobie ogladac tę bajke po angielsku z napisami?? oczywiscie mozna. ale jednak dubbing do tej produkcji do podstawa dlatego taka roznica czasowa..

ocenił(a) film na 5
streetbrother

tak ale jakos kilkadziesiat innych krajow ma juz swoj dubbing wiec nie tlumacz daremnych polskich dystrybutorow

arek2010

Ale polski dubbing do pingwinów jest majstersztykiem. A żeby zrobić coś dobrze to potrzebny jest czas.

ocenił(a) film na 9
arek2010

właśnie o to chodzi. choc zgodze sie ze dubbing w innych krajach juz pewnie jest to na polski dubbing z pingwinow z madagaskaru mozna poczekac ten czas bo jak powiedzial kolega ten dubbing to majstersztyk ;)

streetbrother

a co to za problem oglądać z napisami w oryginalnej wersji?! prawie dwa i pół miesiąca później to jakaś pomyłka, film powinien pojawić się na okres świąteczno-noworoczny...

ocenił(a) film na 9
dustgarden

rozumiem cie czlowieku ja 90% filmow i bajek ogladam z napisami pozostale 10 % to lektor. Zgodzic na dubbing moge sie tylko w wyjatkach jak HP czy właśnie PzM gdzie dubbing jest naprawde genialny

ocenił(a) film na 5
dustgarden

są torrenty wersja hiszpańska teraz tylko niech ktoś kto zna ten język będzie tak uprzejmy i zrobi napisy:)

ocenił(a) film na 5
arek2010

obejrzałem film naprawde dobry z napisami pewno bylby jeszcze lepszy super!

ocenił(a) film na 10
arek2010

Hej , a podasz link do filmu z pingwinkami po hiszpańsku
Prosze :-))

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
arek2010

Dziękuje a i to trzeba koniecznie ściągnąć ?

ocenił(a) film na 5
Super_Lala14

tak bardzo szybko sie sciaga

ocenił(a) film na 10
arek2010

Szybko ale nie można odczytać ”error“ :-(
To trzeba poczekać do stycznia ;-(

ocenił(a) film na 5
Super_Lala14

bo to jest torrent zeby sciagnac film musisz miec program np bitcomet (sciagniesz w minute) a potem film w max pol godziny

ocenił(a) film na 5
arek2010

sa torrenty wersja rosyjska zrobi ktos napisy?

ocenił(a) film na 7
dustgarden

to tak wygląda, jakby w USA wzięli cofnęli premierę do tyłu, a w Polsce została. na początku myślałem że to błąd Filmwebu :D

D1999

INHERENT VICE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kurde a nie pingwiny

D1999

I co z tego? Sugerujesz, że coś jest nie halo?

czomo12

tak

ocenił(a) film na 7
D1999

premiera na świecie często równa się premiera w USA, a tam praktycznie wszystko wychodzi najpierw.
a to, że w Polsce wychodzi jakieś 2 miesiące później nie oznacza, że PL jest ostatnim krajem, w którym film będzie miał premierę... a o to często cebulaki mają ból...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones