PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606542}

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
6,8 162 566
ocen
6,8 10 1 162566
4,9 15
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Byłam wczoraj na seansie przedpremierowym i dla mnie 5 część jest genialna - jak każda zresztą. W porównaniu z poprzednimi częściami posiada ona najwięcej scen, podczas których można się pośmiać. Pojawiła się też jedna dość smutna scena, w której jeden z bohaterów poświęca się, jednak jest ona dwuznaczna. Nie jest pokazany dokładny moment śmierci kapitana Barbossy, a jedynie scena gdy wpada do wody. Nie wiemy więc czy zginął czy nie... W połączeniu ze sceną po napisach, można wywnioskować, że szykuje się kolejna część Piratów, a klątwa chyba nie do końca została zajęta z Willa? A tak na marginesie miłym zaskoczeniem było znów zobaczyć Elizabeth :)

demsayy

Prosta sprawa że Davy Jones musiał zostać wskrzeszony skoro wszystkie klątwy zostały zdjęte, tylko trochę dziwne że jest on w postaci ośmiorniczki.

ocenił(a) film na 6
demsayy

Mnie nie podoba sie ten beznadziejny komizm w 5 części. Wole bardziej naturalna atmosfere, ktora występowała we wszystkich pozostałych 4 częściach. Moim zdaniem w 5 części te "zarty" sa wymuszone. To juz nie to samo co bylo kiedys. Nie podoba mi sie niestety za bardzo ostatnia część. Nie wzbudza we mnie emocji, reflelcji.. w porownaniu do poprzednich.. ktore sa wedlug mnie idealne. Troszke zawiodlam sie na ów 5 części. Mam nadzieje, ze jesli bedzie jeszcze jedna, wrócą do starego rezyserowia, a Jack znow będzie genialnym szalencem, a nie zwyklym alkoholikiem.. bardzo brakuje mi Elizabeth i Willa, oni nadawali odpowiedniego klimatu "Piratom z Karaibów". Z nimi odnosiłam, iz kazdy szczegol jest dopracowany do perfekcji. Spójność kolorystyki postaci, piekna Keira i Orlando... wszystko to mocno oddzialywalo na odbiorce. Mam rowniez nadzieje, ze zaprzestana w polskiej wersji nagrywania z dubbingiem i wroca do tradycjynego lektora. Również nowa bohaterka według mojego gustu psuje całość. Uwazam, ze nie pasuje do tego typu filmow.

ocenił(a) film na 4
roxa_0815

Racja. ,,Na krańcu świata " był ostatnią dobrą częścią, potem to już poszło po równi pochyłej w dół, każdy następny film gorszy.
Jeśli zrobią część 6-tą, to nie chcę wiedzieć, jaka ona będzie.

ocenił(a) film na 1
demsayy

taki ''humor'' jaki zaprezentowano w 5 części to chyba tylko dla przedszkolaków jest dobry.. bo dla normalnej doroslej osoby to bardziej żenujące niż śmieszne :) nawet 4 była lepsza od tego gniota.. to co zrobili postaci Sparrowa w tej części jest niewybaczalne.. taki wielki show-biznes i serio nie ma nikogo kto porządnie wziąłby sie za kontynuacje?.. takiego rozczarowania po filmie to sie nie spodziewalam.. bo zamysł był dobry tylko ten scenariusz.... no dno i 2 metry mułu

demsayy

Pewnie będzie 6 część ale tak w 2021r obstawiam nie wcześniej

ocenił(a) film na 7
demsayy

Nie zapominajmy o scence po napisach z części ,,Na nieznanych wodach" z Penelopą. Trochę późno w temacie ale lepiej niż wcale.

demsayy

A nikt nie wpadl na to ze moze davy jones powroci ?

Zuzmati

Moim zdaniem skoro Calypso przywróciła Barbossę do życia to czemu nie miała by przywrócić do życia Daviego Jonsa. A Angelika mogłaby sprzymierzyć się Jonsem i mogłaby próbować się zemścić na Jacku

demsayy

Uwaga Spojler!
Po obejrzeniu wszystkich części wydaje mi się,że robiąc 5 film chcieli wyjaśnić na 2 pytania:
1. Jak Jack został kapitanem i dostał swój przydomek
2. Co się dalej działo z Willem i Elizabeth

Osobiście podobał mi się cały. Świetny wątek zrobili też z miłości Cariny Barbossa i Henry'ego Turnera

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones