PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=298583}

Planeta 51

Planet 51
6,3 25 985
ocen
6,3 10 1 25985
5,3 9
ocen krytyków
Planeta 51
powrót do forum filmu Planeta 51

Po sloganach reklamowych w stylu „film twórców Shrecka” nabrałem apetytu i … nieco się rozczarowałem. Bajkę ogląda się dobrze, ale finalnie brak całości klimatu. Ciekawy pomysł, niestety nie do końca wykorzystany. Gagi odgrzewane, fabuła przewidywalna, całość powielająca wiele wcześniejszych produkcji.
Kilka scen śmiesznych, ale to troszkę za mało. Nie ma tu wielu zwrotów, akcja krąży cały czas wokół jednego. Może i marudzę, ale oczekiwałem nieco więcej po widowisku a trójka towarzyszących mi dzieci (każde z innej parafii, żeby nie było, że wdały się w posępnego tatusia) też dość oszczędnie zanosiła się śmiechem.
Reasumując: do obejrzenia na raz, na sobotnie popołudnie, ale od klimatu filmów pokroju „Potwory i spółka”, „Iniemamocni”, czy „Sezon na misia” dzielą go lata świetlne.

ocenił(a) film na 10
jabu

Nie zgodzę się. Po tego typu filmie nie spodziewałem się jakieś wciągającej historii. Oczekuje, jako dorosły widz, masy gagów, żartów i nawiązań do popkultury. Dostałem to co chciałem: lekką rozrywkę na sobotni wieczór. Na sali widziałem wiele dzieci i jak na mój gust bawiły się dobrze.

jabu

"Gagi odgrzewane, fabuła przewidywalna, całość powielająca wiele wcześniejszych produkcji."

To nie było powielanie wcześniejszych produkcji, tylko celowe nawiązanie do wielu filmów science - fiction, taka "zabawa" z widzem w odgadywanie filmów. Mi się to akurat podobało.

Co do przewidywalnej fabuły, to faktycznie łatwo przewidzieć, że bajka będzie miała pozytywne zakończenie; czyli że astronauta wróci na Ziemię, a Lem osiągnie to, co chce. Ale to akurat jest jedna z cech bajek. A jeśli chodzi o gagi, dla mnie były super śmieszne.

ocenił(a) film na 5
alkatra

Witam,

Wystawiłem filmowi ocenę 5 – czyli wg rankingu przyjętego na Filmweb – OK. I film jest OK., ale niczym szczególnym się nie wyróżnia a akcja dość monotonnie tkwi w jednym miejscu. Nie oceniłem go na 4 – poniżej oczekiwań, czy na 3 – słaby.
5/10 – to w moim odczuciu uczciwa ocena.
Lekka rozrywka na sobotni wieczór, dodajmy jednak, że bez szczególnego polotu. Tu się zgadzam i chyba taką ocenę starałem się od początku przemycić.

>Gagi odgrzewane, fabuła przewidywalna, całość powielająca wiele >wcześniejszych >produkcji."

>To nie było powielanie wcześniejszych produkcji, tylko celowe >nawiązanie do wielu filmów >science - fiction, taka "zabawa" z widzem >w odgadywanie filmów.

Rozumiem, ale niezupełnie to miałem na myśli. Z nawiązań do znanych produkcji skojarzyłem tam bodaj „Odyseję” (sekwencja z wbijaniem flagi) i cykl „Obcego” (wygląd psa kosmitów, oraz to, czym siusia – ale oczywiście nawiązań mogło być znacznie więcej.
Przez powielanie wcześniejszych produkcji miałem na myśli nie parodie znanych filmów S-F, ale swoistą kalkę w aranżacji śmiesznych sytuacji względem masy wcześniejszych bajek (choć określenie bajka, nie do końca mi tu pasuje – to są raczej filmy dla wszystkich, taka animacja adresowana do wszystkich między 1-90 rokiem życia, a bajki rezerwuje się jakby z założenia tylko dla dzieci, choć życie dopisuje różny scenariusz).
Ujmując rzecz w telegraficznym skrócie – film mnie niczym nie zaskoczył.
Nie zaskoczył mnie klimatem „Ratatui”, magią „Ekspresu polarnego” czy szybkością akcji „Iniemamocnych”, „Skoku przez płot”, lub „Potworów i s-ka”.
Nie było odlotowego orbitowania z nadmiaru śmiechu jak w pierwszej części „Madagaskaru”, czy swoistej refleksji jaką wywołał „Odlot”.
Dlatego napisałem to, co powyżej, odbierając film jako przeciętny i gdyby zestawić „Planetę 51” z wymienionymi wyżej, porównywalnymi budżetowo produkcjami (poza droższym „Ekspresem”) to chyba na taką ocenę zasługuje.

Pozdrawiam,
jabu

ocenił(a) film na 5
jabu

Potwierdzam - 5/10
Brak tu świeżości,a do tego był średnio śmieszny.Nr 1 wśród bajek to dla mnie wciąż odlot. Tym co nie oglądali - szczerze polecam.

ero4

Też potwierdzam. Nie więcej jak 5/10. Właśnie sobie odświeżyłem "Stalowego giganta" a dzień wcześniej "Odlot" - "51 Planeta" się do nich nie umywa.

pikering

Każdy ma prawo do własnego zdania. Mnie 'Planeta 51' bardzo się podobała. Wszelkie nawiązania do filmów SF i Ameryki lat '50 zaliczam na plus. Bardzo podobał mi się humor sytuacyjny, teksty Bartka Wierzbięty, no i animacja. Najważniejsze żeby chodzić do kina na różne filmy i samemu wyrabiać sobie zdanie, a nie powielać opinie innych ;)

tymon_kr

Tu nie chodzi o powielanie, tylko dzielenie się opiniami. Po to jest forum. Jeśli obchodzi Cię wyłącznie własna opinia, to wchodzenie na forum jest bezcelowe :)

pikering

Jak dla mnie ten film był ok. I uważam, że w niczym nie był gorszy od wymienionych wcześniej przez Was filmów animowanych.

ocenił(a) film na 6
jabu

Z takim podejściem to powinieneś oglądać głównie filmy Aardmana np. "Klątwa Królika" (większa część filmu to nawiązania do filmów, kultury, popkultury i gagi słowne)...

Co się tyczy filmu to rozśmieszyło mnie kilka rzeczy, które za drugim razem chyba by nie zadziałały np. wyściełanie astronaucie gazetą podłogi żeby nie napaskudził czy robot który zachowuje się ni to jak WALL-E ni pies ni człowiek.

6/10 za kilka śmiesznych scenek - na więcej nie zasługuje.

jabu

Jak dla mnie film był dobry dałabym mu 8/10 za animację, za pomysł, za dubbing i teksty. Osobiście jeżeli chodzi o tytuły wymienione typu "Potwory i spółka" (które uważam za bajkę dl 7 latków) i Iniemamocni (mogliby z tego zrobić serial ale nie film, bo na film trochę nudne) to Planeta 51 najlepiej wypada.

ocenił(a) film na 5
suiiki

Nie jesteś na bieżąco - z "Iniemamocnych" zrobili w Stanach serial... 5 lat temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones