PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=298583}

Planeta 51

Planet 51
6,3 25 985
ocen
6,3 10 1 25985
5,3 9
ocen krytyków
Planeta 51
powrót do forum filmu Planeta 51

i wylacznie do posmiania sie z nich, niestety glosu nie maja - W Epokach Wiewiór, tutaj oba 'pieski'. Bez nich film 5/10, dzieki nim 6/10. BTW swietne wykorzystanie i ukazanie Obcego (Aliena znaczy) ;D

ocenił(a) film na 10
_guchy_

eeee ja bym dał co najmniej 8/10. to jest po prostu sprawnie zrobiony film dla całej rodziny, gdzie dorośli i dzieci znajdą coś dla siebie. Od takiego filmu trzeba oczekiwać nieco prostoty i finału z morałem.

ocenił(a) film na 6
miraass

Lecz oprócz tego ze ma to być dla kazdego i posiadać morał, powinno też być śmieszne, a uważam, że jak na 'bajkę' to niewiele do śmiania było. Poza tym film jest w porządku, taki przeciętny, więc też taką ocenę musi dostać.

_guchy_

Nie, było wiele zabawnych gagów, jak np. Party Tea, czy łapanka humanoidów przez żołnierzy. Ja osobiście oceniam ten film powyżej oceny przeciętnej.

ocenił(a) film na 6
alkatra

A ja się zgodzę z głuchym - nie wiele ciekawego w tym filmie - ot, taka sobie historyjka, bez wdzięku i polotu. Pieski są bezbłędne, ale tylko one.

ocenił(a) film na 10
ssyk_2

Jasne, fabuła prosta i dość schematyczna. Nie liczyłem na wybitny film, bo takim Planeta na pewno nie będzie. W kategorii kino familijne - czołówka. Dobry film, na chłodny zimowy wieczór, żeby się rozerwać.

ocenił(a) film na 6
miraass

...żeby się rozerwać i zapomnieć, na więcej nie ma co liczyć.

BTW: Takie bajki, gdy głosy podkładają znane postaci, bochaterowie są w jakiś sposób do nich upodabniani z wyglądu (vide: Angelina Jolie i Robert DeNiro w Rybkach z ferajny). Tutaj, oglądając anglojęzyczną wersję, przez cały pokaz myślełem, że głos podkłada Jessica Alba. Jaki ma ona głos - nie pamiętam, tak samo jak i Biel, ale Neera w tej bajce, uważam, BARDZO jak Alba wyglądała. Czyż nie...?

_guchy_

Oglądałem z polskim dubbingiem, więc nie wypowiem się na temat tego podobieństwa aktorów do postaci, którym głosu udzielają, bo z tego co rozumiem chodzi Ci o oryginał.
Ale chciałem wrócić jeszcze do tego humoru w 'Planecie 51'. Moim zdaniem, w odróżnieniu np. od Shreka, w Planecie twórcy postawili zdecydowanie na humor sytuacyjny. Moim zdaniem to wielki plus, tego typu humor jest lepszy od nachalnych, głupkowatych tekstów.

tymon_kr

Że postacie nie są podobne do dubbingowców... to już chyba nic na to nie poradzimy. ;>

tomcio21

Już nie wymyślajmy jakiejś filozofii dubbingu...:) A bajka - bardzo fajna.

ocenił(a) film na 10
yetowy

No właśnie, taka filozofia to już przesada. Jak już to takie podobieństwo może być jedynie subiektywnym odczuciem niektórych widzów. Co nie zmienia faktu, że aktorzy do dubbingu w Planecie są świetnie dobrani, ale jakoś nie uważam, żeby Adamczyk był podobny wizualnie do Chucka...

dodoo

Dobór aktorów do dubbingu był raczej pokierowany charakterystyką ich głosów, może też i sławą, ale na pewno ich wygląd nie miał z tym noc wspólnego. A tak na marginesie to uważam, że się nieźle z tym dubbingiem spisali :)

ocenił(a) film na 10
suiiki

Znaczy o ile w wersji anglojęzycznej mogą nieco upodobnić postacie do osób dających głos, o tyle w polskiej wersji pracuje się nad gotowym filmem, który tylko się udźwiękawia. Rzeczywiście dubbing stoi na wysokim poziomie.

miraass

Zgadzam się, dubbing stoi na bardzo wysokim poziomie. Nie rozumiem tego narzekania.

ocenił(a) film na 7
_guchy_

że jak? Tzn, że Stuhr jest podobny do osła? Nie kompromituj się

ocenił(a) film na 6
rock1979

nie, ale do eddiego murhpy'ego już tak. Ale moim zdaniem to bzdura - to
aktor dubbingowy powinien starać się "upodobnić" głosem do postaci, którą
podkłada, a nei odwrotnie.

keeveek

Moim zdaniem, cała dyskusja nad tym podobieństwem aktorów do granych przez nich postaci jest zbędna. Dobry aktor zagra wszystko w rzeczywisty sposób. W dubbingu Planety 51 świetnie spisali się Maciek Stuhr i Piotr Adamczyk. Jeżeli ktoś po obejrzeniu bajki zauważył podobieństwo aktorów do animowanych postaci to jest to tylko wynikiem ich świetnej gry głosem.

ocenił(a) film na 6
rock1979

Amerykański film, amerykańskie głosy/aktorzy, amerykańskie podobieństwa, jak już :)
Wątpię, żeby Dreamworks interesowało się, kto podkłada głosy w 'jakiejś tam' Polsce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones