PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=298583}

Planeta 51

Planet 51
6,3 25 985
ocen
6,3 10 1 25985
5,3 9
ocen krytyków
Planeta 51
powrót do forum filmu Planeta 51

W filmie było powiedziane, że mniej więcej 20 mld km od Ziemi. A jest to ledwie 0.002113941 roku świetlnego. Najszybszy obiekt stworzony prze człowieka (Voyager 1) leci z prędkością 61 495 km/h więc na przebycie takiej odległości potrzebował by 325 229.6 godzin czyli 37 lat. Chyba, że coś źle policzyłem?

Crusier

A jaki to ma związek z filmem, bo nie rozumiem?

tymon_kr

Najbliższa nam gwiazda to Proxima Centauri oddalona o 4,22 roku świetlnego. Skąd więc Słońce Planety 51 tak blisko? Rozumiem, że nie o to w filmie chodzi, ale jakby w takiej odległości od naszego była inna gwiazda... To porównywalna odległość jak od Proxima Centauri do Alfa Centauri.

Crusier

Pomyłka - nie porównywalna tylko 100 razy mniejsza - mój błąd. Czemu nie ma opcji edytuj ;/

Crusier

Nie interesuję się astronomią i nawet nie umiem zweryfikować tego co piszesz, nie wiem nawet, czy Ci się coś nie pomyliło i w filmie faktycznie padły takie liczby, bo nie pamiętam, ale wydaje mi się, że biorąc pod uwagę, że nie jest to film naukowy, tylko bajka, informacje tego typu nie muszą być prawdziwe. Przecież wychodząc z Twojego założenia, w 'Planecie 51' nie powinniśmy mieć w ogóle do czynienia z zielonymi stworami...

Crusier

Nie było powiedziane w filmie, który jest obecnie rok na Ziemi. Może technika posunęła się aż tak bardzo do przodu?

A obecność Aliena w filmie Cię nie raziła?;)

yetowy

Nie czemu ;) Taki fajny piesek

Crusier

No chodziło mi o to, że to taka nieprawdopodobna postać. Ale masz rację: fajny piesek:)

ocenił(a) film na 10
Crusier

a potem ludzie mówią, że to film dla geeków :O. W życiu bym nie rozkminiał takich rzeczy po filmie, a jestem zwykłym zjadaczem chleba, który się dobrze bawił na Planecie. ;)

miraass

Doszukujecie się czegoś czego tam nie ma! To jest po prostu dobra bajka, komedia dla całej rodziny a nie film naukowy o.O

Crusier

wtf?! Nie róbmy ze świetnej bajki dla całej rodziny jakiegoś pseudonaukowego filmu. :>

użytkownik usunięty
tomcio21

bez wątpienia wszystkie dzieci się nad tym zastanawiały :)

Też tak właśnie myślę, na szybcika obliczyły, że ta odległość się nie zgadza i potem, przez najbliższy tydzień, zamęczały rodziców pytaniami czemu w bajce powiedzieli, że tytułowa planeta jest tak daleko ;)

tymon_kr

Lol...to możemy w sumie rozebrać inne aspekty na części pierwsza w sensie co do za planeta skoro nasz kochany astronauta mógł tam swobodnie oddychać, albo czy kosmici byli dostatecznie old schoolowi, albo jak się przekłada AI do lat 50 :P Nie no żarcik, szczerze to ja bym rozkminiała raczej teksty w bajce niż w/w.

suiiki

90% scen w tej bajce była nierealistyczna.... ale to jest BAJKA :>

ehhhh........

wszędzie znajdą się malkontenci.

Crusier

Ludzie, przeciez cruiserowi na pewno chodzilo o taką "ciekawostkę".
A nie wytykać bajce ze jest nierealna...

Crusier

Dzięki za ostrzeżenie. Miałem obejrzeć, ale skoro tam są takie kity to pewnie film jest kiepski, nie? ;-)

ocenił(a) film na 1
Crusier

Ja się zastanawiam skąd oni znają język angielski

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones