PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112860}

Pociąg grozy

Horror Express
6,3 1 701
ocen
6,3 10 1 1701
Pociąg grozy
powrót do forum filmu Pociąg grozy

5/10

ocenił(a) film na 5

Bardzo klimatyczny straszak z lat 70-tych. Prosty ale jak najbardziej fajny pomysł, który przy lepszym budżecie mógł się sprawdzić idealnie. Wówczas film mógłby już jednak nie mieć takiego klimatu. Początek jest intrygujący, nieznajomy wnosi do pociągu tajemniczy ładunek... i choć to Christopher Lee to wcale nie chodzi o trumnę! Zaskakująco szybko dowiadujemy się kto, a raczej co w tym ładunku przebywało i co jest w stanie dokonać. Dla mnie troszkę za szybko, skutecznie rozładowuje to napięcie. Nieustanne ataki "bestii" już do końca filmu mogą zacząć nużyć i film staje się monotonny. Klimat jest na szczęście zachowany, ponadto czuć te wąskie, wręcz klaustrofobiczne i zaciemnione przedziały pociągowe. I powiedzmy sobie szczerze, czuć "starość" tego filmu. Nie wytrzymał on niestety próby czasu. Ale dla niektórych to może nawet lepiej. Dobrze widzieć Christophera Lee w innej niż zwykle, horrorowej roli, dobrze też widzieć Petera Cushinga, który jak zawsze nie zawodzi. Szkoda, że film jest momentami nudny, z przestojami, chaotyczny a finał pozostawia sporo do życzenia. Moje główne zastrzeżenia to jego montaż, zabrakło też jakiejś pomysłowej ścieżki dźwiękowej. Moja ocena: 5/10.

ocenił(a) film na 6
Shady_Yo

ciekawy opis tego filmu ,ale zapominasz o jednym twórcy pociągu grozy mieli ograniczone pole manewru gdyż niemal cały film rozgrywa się wewnątrz pociągu , tak więc nie wiem jak miałby byc lepszy przez większy budżet,..co do próby czasu to lubie stare filmy jak wiekszośc ludzi i nie zawiodłem sie liczyłem na stary dobry film bez tej tandetnej nowoczesności jaką teraz kręcą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones