PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=549974}

Podróż na kraniec wszechświata

Journey to the Edge of the Universe
7,9 2 152
oceny
7,9 10 1 2152
Podróż na kraniec wszechświata
powrót do forum filmu Podróż na kraniec wszechświata

Kosmos znamy zazwyczaj z nieruchomych zdjęć wykonanych z użyciem teleskopów i wysłanych satelitów. Tutaj obrazy są trójwymiarowe i żyją (czas i przestrzeń). Wszystko wykonane na podstawie oryginalnych zdjęć i okraszone poruszającą muzyką. Mimo, że o kosmosie wiem bardzo dużo, ani chwili się nie nudziłem. Gorąco polecam!

ocenił(a) film na 10
_Daql_

masz racje lepszego filmu dokumentalnego tego typu nie widzialem, reszta to same brednie i domysly na ktorych tylko zarabiaja pieniadze mowiac co nas spotka i wgl a ten swietnie zdefiniowal czas, poczatek i koniec. Dla mnie 10/10 jest ten dokument

_Daql_

film też na mnie zrobił piorunujące wrażenie. Arcydzieło!

ocenił(a) film na 10
800dpi

Oglądałem w 720p w 5.1 i powiem BOMBA. Co dobre - można obejrzeć parę razy, jest fenomenalne i zmusza do myślenia oraz szukania kim/czym jesteśmy we wszechświecie.

ocenił(a) film na 8
_Daql_

Film jest piękny i tyle mi uświadomił. Jeszcze jako dziecko zachłannie czytałem powieści s-f (pamięta ktoś jeszcze "Małą Fantastykę"?), potem patrzyłem w gwiaździste niebo nocą i męczyło mnie pytanie "Co jest poza granicami wszechświata?". Ten film w jakimś stopniu zaspokoił tamten głód potrzeby poznania, który dziś wieczorem do mnie powrócił. Z pełnym fascynacji niepokojem próbuję sobie teraz samodzielnie wyobrazić, jak mijam granicę wszechświata, lecę daleko i jeszcze dalej i nagle odwracam się i widzę cały wszechświat jako maleńką kulkę, niczym wyspę od której oddalam się, bo wypłynąłem zbyt daleko.

ocenił(a) film na 10
Sony_West

Film rewelacyjny. Zmienia nasze spojrzenie na kosmos i nasze miejsce w jego środku.
Dalbym ocene 11/10, a nie tylko 10/10, ale w tym filmie zabraklo mi chocby kilkudziesieciu minut poswieconych osobie polskiego kosmonauty - Hermaszewskiego, który zapisal sie zlotymi zgloskami w podboju Wszechswiata.

ocenił(a) film na 4
Degrengolada

Dziś byłw Nat Geo. Animacja to nie wszystko. Wiele spraw potraktowanych po macoszemu 4/10 tylko

ocenił(a) film na 8
Filminio

Fakt że jeżeli ktoś się tym wszystkim interesuje to informacji jest w nim strasznie mało. W pewnych momentach czekało się na ciag dlszy a tu kolejny temat. No cóż... mimo wszystko film jest naprawdę dobry dla "początkującyh" w temacie. Ale dałeś 4/10...:/ ok. Twoja ocena i nic mi do tego:) Ale jestem ciekaw czy znasz film tego typu któremu dałeś więcej niż 7? :)
Ludzie piszą o tym programie z Freemanem. Swojego czasu czekałem na niego. Zwiastuny, trailery itp. A jak go ogladałem to niestety ale wrażenia na mnie nie zrobił.

zachar21

Polecam obejrzeć serial "Cosmos: A SpaceTime Odyssey" [2014] - zrozumiesz czemu Filiminio ocenił 4/10, a ja 6/10. Dokładnie, wiele spraw po macoszemu, a wersja z lektorem najeżona błędami tłumaczeniowymi.

ocenił(a) film na 7
Filminio

racja,dla osob siedzacych w tematyce film jest mocno ubogi,ale dalem 7 za animacje,coz,pozostaje miec nadzieje na lepsze sezony the universe,bo 8 to porazka :)

Degrengolada

Ale przecież w kościele mówili,że to słońce się kręci wokół ziemi.To jak to w końcu jest?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones