PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31171}
7,5 15 335
ocen
7,5 10 1 15335
7,7 7
ocen krytyków
Podróż za jeden uśmiech
powrót do forum filmu Podróż za jeden uśmiech

Film bardzo mi się podobał. Mimo, że oglądałam to już kilka razy zawsze mam uśmiech na twarzy.
Nie wiem czemu, ale denerwowała i denerwuje mnie postać Marty.
A wy co sądzicie o tej ekranizacji?

ocenił(a) film na 9
Tenebris_shadow

Postać Marty? Nie kojarzę, możesz uściślić?
Natomiast ekranizacja jest wg mnie genialna. Trudno nie mieć uśmiechu na twarzy oglądając ten film (i inne młodzieżowe z tamtych lat)... :) Pozdrawiam.

Orgelbrant

To kolonistka z wycieczki, do której się przyłączyli. Poldek miał do niej napisać.
Te filmy są bezpretensjonalne, lekkie łatwe i przyjemne. A przede wszystkim pokazują świat, którego już nie ma.

ocenił(a) film na 9
Trabant601

A taaa??? Oglądając to, jako dziecko, bardzo mi się spodobała :) To były czasy, gdy zakochiwałem się w dziewczętach w każdej klasie i na każdych koloniach :)
A czy tego świata już nie ma? Nie byłbym taki pewny. Oczywiście różni się on w szczegółach. Kiedyś były karteczki czy listy - dziś SMS-y i messengery; kiedyś książki i Chińczyk - dziś Kindle, Steam i Internet; kiedyś PKS-y - dziś tanie linie lotnicze etc. Ale jesteś pewny, że przeżywanie świata przez dzieci tak bardzo się różni od tego sprzed 30-40 lat? Myślę, że w oczach dzieci to zawsze to samo: zachwyt i poznanie nowego...
Jedno natomiast się zmieniło - nie ma już w Polsce ani wartościowych książek, ani filmów dla dzieci czy młodzieży. I pomimo że te amerykańskie w większości są naprawdę dobre, to trochę mi szkoda naszego, trochę odmiennego punktu widzenia (nawet jeśli zaściankowego, to takiego, z którym dziecko mogłoby się w pełni utożsamić)...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones