PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143181}

Podróżnicy i magowie

Travellers and Magicians
7,4 509
ocen
7,4 10 1 509
7,5 2
oceny krytyków
Podróżnicy i magowie
powrót do forum filmu Podróżnicy i magowie

Kraj bez McDonalda

ocenił(a) film na 9

Do tej pory nie za bardzo wiedziałem, gdzie jest Bhutan. Po Podróżnikach i magach,
chciałbym tam mieszkać, choćby dlatego, że nie ma tam McDonalda!

aabraq

I tylko ten powód? No to bym na wiele nie liczył. Nowy cesarz Jigme Khesar Namgyel Wangchuck "otwiera" swój kraj po latach izolowania. A to oznacza ogromne zmiany i korzystanie z "cywilizacji" Zachodu

ocenił(a) film na 9
weekendowy_filmowiec

No to nici z przeprowadzki... :(

aabraq

ja i tak chętnie bym się przeprowadził

użytkownik usunięty
weekendowy_filmowiec

Nie zgodzę się z tym, jest wręcz przeciwnie. Król nie chce napływu kultury zachodniej, ani nawet turystów. Zniechęca ich wysokimi cenami-za dzień pobytu w tym kraju trzeba zapłacić 200 dolarów. Nie jest to opłata za wizę(za tę płaci się osobno),ale jest to dniówka która jest z góry ustalona przez króla(w cenę wchodzi wyżywienie, nocleg, anglojęzyczny przewodnik) Jest to wyzysk w biały dzień ;) patrząc na to ze np. zarobki bhutańskiego urzędnika to około 150 dolarów miesięcznie!
Ale dzięki temu nie ma napływu zachodniego motłochu i ten piękny kraj nie stanie się drugim np. Bangkokiem ;)
Mi marzy się podróż do Bhutanu i mam nadzieję że w ciągu najbliższych lat uda mi się to marzenie zrealizować.

ocenił(a) film na 7

:)

użytkownik usunięty
agryppa

ooo witam widzę że wszędzie na siebie trafiamy :)

ocenił(a) film na 7

Proszę wybaczyć ale nie zwróciłem uwagi pod jakimi filmami mieliśmy przyjemność się spotkać... Heca by była gdybyśmy wpadli na siebie w Bhutanie :)

użytkownik usunięty
agryppa

pomogłam Ci gdy pytałeś o możliwość obejrzenia filmów: "Rower z Pekinu" i "Pod krzewem głogu", tyle że miałam tam inny avatar :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones