PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10034186}

Porwany

Rapito
6,3 1 226
ocen
6,3 10 1 1226
6,4 24
oceny krytyków
Porwany
powrót do forum filmu Porwany

Porwany to film który trochę w kinie przepadł lub był krótko grany a porusza ważny temat .Ktoś powie że film atakuje kościoł lub wyciąga jego brudy chce wbić szpile ,może i tak ale szpila ma dać do zrozumienia że nie tak powinno być .
Ale dla mnie to film o zabraniu tożsamości Ktoś małego żYda ochrzcił brew jemu a szczególnie rodzicom .W tych czasach gdzie toczy się film a są to czasy państwa kościelnego gdzie kościoł odgrywa ważną rolę .No według prawa tamtych czasów jak dziecko ochorzone jest juz katolikiem należy do koscioła ,
nie ważne że pochodzi z rodzinny Żydowskiej czy np byłbyś Mułzumanem nie ma to znaczenia fakty się stały .Zaczyna walka o dziecko o jego korzenie przynależność do swoich .Ktoś pisal że ten film ma może jakby za mocny przekaz na ekranie jakby za mocny pazur dla mnie własnie na ekranie brakowało tego pazura .Ale z drugiej strony sama historia jest aż tak przerażajaca sama w sobie wiec już tak naprawdę nie potrzebuje jakby jescze do krecenaia śruby na ektanie.Obeserwujemy jak trwa etap narzucania jakieś woli młodemu chłopakowi przez zabiegi kościoła czy ludzi mu służący zaczynaja jakby wykurzać jego dawne życie w Przecież to w końcu żydzi ukrzyżowali Chrystusa wiec to nie jest dobra partiaN
Na oczach naszych dziecko wciągniete obcy sobie śwaiat co raz bardziej zachwyca go .Osoby mocno wierzące powiedzią że pan Bóg ma rożne plany by przyciągnąć do siebie kolejne owieczki ale czy to plan Boży no chyba wątpie Bardziej narzucanie swego kościelnego sidła .Oglądajac ten film zastawiałem się czy tak samo może dzialać misja misjonarzy nauczanie o Bogu kościele to jest dobre ale czy jest narzucanie czegoś gdy to przybiera forme nacisku nie do końca ja się z tym zgadzam dla mnie osoby wierzącej nie jest to z czymś ja się zgadzam.Chlopak na ekranie co raz bardziej traci swą tosamośc a wchodzi swiat zaczna fascynować niespodziewanie zbliżać do Boga i do końca swych dni zostaje Biskupem w rekach kościolach .To też o film o kościele o papieżu który zamiast slużyć narodowi każe mu się kłaniac to stop .Bardziej dla ludzi bardziej budzi lęk i kontrole .Posumowujac to film o kościele ktory zamiast slużyc narzuca wprowadza terroryzm .O kościoł jakiego nie chcemy .,o kościele co popelnia błedy czasem ma w sobie jakjakieś czarne owce .Ale ich nie ukrywa tyllko w najszybszy sposob wyrzuca se swego grona .7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones