PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32801}

Powrót do domu

Coming Home
7,5 1 847
ocen
7,5 10 1 1847
7,0 4
oceny krytyków
Powrót do domu
powrót do forum filmu Powrót do domu

TRZEBA ZNAĆ!

ocenił(a) film na 8

ostre rozliczenie z WIETNAMEM i wojną w ogóle. Bez heroizmu. Zapowiedź "ŁOWCY JELENI", "Rambo - pierwszej krwi", "PLUTONU".
Żołnierze są tu naiwni, nie mają bladego pojęcia czym jest wojna, a co dopiero wojna w wietnamie. Wracają do domu okaleczeni fizycznie i umyslowo, a państwo nie robi z tym absolutnie nic. zamyka w szpitaach, izoluje, ukrywa. Nie umie z nimi rozmawiać, nie słucha ich.
Przejmujący film.
Wspaniale zagrany przez JONA VOIGHTA (Oscar), JANE FONDĘ (Oscar), BRUCE'a DERNA (nominacja)
i wyreżyserowany przez HALA ASHBY ("Ostatnie zadanie" - również znakomita, realistyczna fotografia wojska USA)

użytkownik usunięty
AutorAutor

Film dobry, szkoda tylko ze choc zostal nakrecony w 78 ja zobaczylem go dopiero wczoraj, o 2 nad ranem.

ocenił(a) film na 7

Tak, genialnie Tvp i ich misja. Coming Home miało być emitowane o 2(!) w nocy, a, durnie, rozpoczęli z 25 minutowym opóźnieniem. Skończyli jak już było widno - w pół do piątej. Tak samo było z Czerwonymi Pantofelkami Powella, Kansas City Altmana , oraz innymi świetnymi filmami. Ludzie, , kto układa tę ramówkę? Przeca nikt normalny tego nie obejrzy (ja przynajmniej taki nie jestem!)

A sam film, rzeczywiście, genialny!

ocenił(a) film na 6
AutorAutor

nie takie ostre znowu.sa sotzrejsze i boleśniejsze rozliczenia z wojną,nie tylko wietnamską,a tą w szczególności
Voight jest swietny,ale Fonda juz niespecjalnie.film w polowie seansu traci jakby impet,i choc koncówka jest faktycznie mocniejsza,to nie wynagradza tylu bezproduktywnych minut
6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones