PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8837}

Pozytywka

Music Box
7,1 2 953
oceny
7,1 10 1 2953
7,3 3
oceny krytyków
Pozytywka
powrót do forum filmu Pozytywka

Ciekawy .

ocenił(a) film na 8

Tak się zastanawiałem, dlaczego Mike Laszlo postanowił "zatrudnić" córkę jako swojego obrońcę . Odpowiedź jest chyba jedna :cynizm. Za wszelką cenę należy zatrzeć ślady przeszłości . Córka jest jedyną gwarancją, że przeszłość pozostanie tajemnicą. Że da się ją zakłamać . Mike jest pewny miłości córki do siebie . Jak się potem okazało trochę się przeliczył . I to jest chyba najsłabsze ogniwo filmu . Pani Talbot jest bardzo podobna do ojca. Mimo , że ma coraz więcej przesłanek, że on kłamie, bardzo skutecznie go broni .Zresztą , trudno jej się dziwić, że broni ojca . Trudno żyć z piętnem bycia dzieckiem zbrodniarza wojennego . W każdym razie można przypuszczać, że ostatecznym motywem wyjawienia prawdy prokuratorowi, była, nie chęć dowiedzenia prawdy . Ale żal, może złość na ojca, że nie okazał jej wdzięczności . Złość na samą siebie, że była naiwna. Że ojciec potraktował ją instrumentalnie, jak środek do celu .
Przyznam , że trochę denerwowało mnie to jej dojrzewanie na sali sądowej .To powolne odkrywanie prawdy . Przecież mogła poczytać wcześniej zeznania świadków .No ale taka poetyka filmu . W każdym razie pani Talbot jest, jak na mój gust, równie cyniczną i wyrachowaną osobą, jak jej ojciec. Jabłko niedaleko pada od jabłoni .

ocenił(a) film na 9
pirks4

Wydaje mi się, że nie dostrzegasz ogromnej miłości córki do ojca, ufnej wiary że jest on niewinny.Ona zapoznała się ze sprawą i była nią wstrząśnięta, ale nie wiązała ojca z tymi okrucieństwami.Broniła go jako córka i jako córka nie mogła uwierzyć że dobry ojciec , kochajacy dziadek może być głownym "bohaterem" tych zdarzeń.Nie chodziło jej o nią samą, bo przecież wysłala zdjecia i doprowadziła do uznznia ojca za winnego zbrodni.Ale - wbrew temu co sądzisz- zrobiła to z uczciwości wobec tych ludzi zeznajacych i tych którzy juz nie mogli zeznawać.Ujawniła prawdę gdy miała już niezbite dowody.

ocenił(a) film na 8
Ewako

Dostrzegam ogromną miłość córki do ojca. Uważam, że to głównie na nią Laszlo liczył ustanawiając ją swoim obrońcą.
W swojej wypowiedzi chciałem zwrócić uwagę, że motywy działania pani Talbot wcale nie są takie oczywiste. Zauważmy, że filmowe postaci nie są "papierowe''. Moim zdaniem ich motywy dają się różnie interpretować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones