Film

1977 1 godz. 16 min.
6,1 254
oceny
6,1 10 254
61
chce zobaczyć
{"id":"200309","linkUrl":"/film/Prawo+Archimedesa-1977-200309","alt":"Prawo Archimedesa"}
Instruktor pływania bierze udział w maratonie pływackim. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Jan Pluta (Jan Gałązka) od lat szkoli dzieci na basenie warszawskiej Legii. Jego ambicje sięgają jednak wyżej. Pragnie zdobyć pierwszą kategorię trenerską i zacząć pracę z "prawdziwymi" sportowcami. Okazją do wykazania się ma być start w morskim maratonie Hel - Gdynia. Dzięki determinacji niemłodego już szkoleniowca, udaje mu się wziąćJan Pluta (Jan Gałązka) od lat szkoli dzieci na basenie warszawskiej Legii. Jego ambicje sięgają jednak wyżej. Pragnie zdobyć pierwszą kategorię trenerską i zacząć pracę z "prawdziwymi" sportowcami. Okazją do wykazania się ma być start w morskim maratonie Hel - Gdynia. Dzięki determinacji niemłodego już szkoleniowca, udaje mu się wziąć udział w tej imprezie. Trudy dalekiego dystansu okazują się jednak zbyt ciężkie. Pluta z trudem pokonuje dystans, nie zmagając się z konkurentami, ale raczej z własną niedoskonałością i wiekiem.

studio
Zespół Filmowy "X"
data produkcji
1977
tytuł oryg.
Prawo Archimedesa
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Mam płytę z muzyką filmową Matuszkiewicza. Utwór z filmu "Prawo Archimedesa" ukrywa się pod tytułem "Gdzie są sędziowie". W sumie tytuł z płyty "komponuje" się z samym filmem.

  1
  • Bardzo mi sie podobaly, troche takie dokumentalne wrecz, przedstawienie komisji sportowej/organizacyjnej (?), a w szczegolnosci lekkos gry Wieslawa Drzewicza. Historia jest bardzo mizerna i szczerze mowiac szkoda czasu na ten film.

   • Mariusz Walter, pozniejszy tworca i prezes TVN, zanim zaczal robic kariere w biznesie, krecil ciekawe dokumenty o tematyce sportowej. Nakrecil tez jeden film fabularny - Prawo Archimedesa, o niszowym, ekstremalnym sporcie jakim jest plywanie dlugostansowe na otwartych wodach. Swego czasu za ... więcej

   • Warto zobaczyć.

    • Polecam

     negro663 ocenił(a) film na 8

     Fajna historia , ciekawe zdjęcia Gdyni lat 70 ..i ta niezłomność bohatera... warto obejrzeć.