PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200309}
6,1 267
ocen
6,1 10 1 267
Prawo Archimedesa
powrót do forum filmu Prawo Archimedesa

Mariusz Walter, pozniejszy tworca i prezes TVN, zanim zaczal robic kariere w biznesie, krecil ciekawe dokumenty o tematyce sportowej. Nakrecil tez jeden film fabularny - Prawo Archimedesa, o niszowym, ekstremalnym sporcie jakim jest plywanie dlugostansowe na otwartych wodach. Swego czasu za sprawa wyczynow Boguslawa Lizaka, jest takze w filmie, w Polsce dosc popularne w mediach.

Z duzym znawstwem tematu jest to zrealizowane. Ciekawie wyglada rozdzwiek miedzy dzialaczami i komentatorami zyjacych ze sportu a samymi sportowcami i ich morderczym wysilkiem. Wysilkiem dostrzeganym, i to nie zawsze, tylko u tych walczacych o pierwsze miejsca. Dla pozostalych szkoda uwagi.

Film interesujacy. W jeden z rol znany komentator sportowy Bohdan Tomaszewski.

ocenił(a) film na 7
torgm

Dziś leciał na TVP kultura. Trafiłam przypadkiem. Ale wzruszający film....Stare polskie filmy to jednak klasa..Piękna kreacja głównego bohatera.

ocenił(a) film na 8
Madzia 34

Niedawno go powtarzali na tym kanale i miałem go okazję obejrzeć po raz pierwszy. Świetna postać głównego bohatera i piękny obraz determinacji i dążenia do spełnienia swoich marzeń, a przy tym potwierdzenia własnej wartości. Pewnym mankamentem, z mojego punktu widzenia, była przerysowana -- moim zdaniem -- postać żony: wrednej, nieczułej sekutnicy. Nie lubię takich jednostronnych bohaterów.

sbbbbs

W temacie żony warto doczekać do końca filmu ;) Obraz przypomina wczesnego Kieślowskiego - życiowe dialogi i paradokumentalny styl narracji. Dodatkowo sceny z imprezy przywodzą na myśl Rejs.

ocenił(a) film na 7
jammer

Właśnie skończyłem oglądać. Walter miał talent, szkoda że poszedł inną drogą.

ocenił(a) film na 8
Madzia 34

Zgadzam się absolutnie !!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones