1 godz. 16 min.
6,1 255
ocen
6,1 10 255
61
chce zobaczyć
{"type":"film","id":200309,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Prawo+Archimedesa-1977-200309/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Prawo Archimedesa
 • torgm ocenił(a) ten film na: 7

  Mariusz Walter, pozniejszy tworca i prezes TVN, zanim zaczal robic kariere w biznesie, krecil ciekawe dokumenty o tematyce sportowej. Nakrecil tez jeden film fabularny - Prawo Archimedesa, o niszowym, ekstremalnym sporcie jakim jest plywanie dlugostansowe na otwartych wodach. Swego czasu za sprawa wyczynow Boguslawa Lizaka, jest takze w filmie, w Polsce dosc popularne w mediach.

  Z duzym znawstwem tematu jest to zrealizowane. Ciekawie wyglada rozdzwiek miedzy dzialaczami i komentatorami zyjacych ze sportu a samymi sportowcami i ich morderczym wysilkiem. Wysilkiem dostrzeganym, i to nie zawsze, tylko u tych walczacych o pierwsze miejsca. Dla pozostalych szkoda uwagi.

  Film interesujacy. W jeden z rol znany komentator sportowy Bohdan Tomaszewski.

 • Madzia 34 ocenił(a) ten film na: 7

  torgm Dziś leciał na TVP kultura. Trafiłam przypadkiem. Ale wzruszający film....Stare polskie filmy to jednak klasa..Piękna kreacja głównego bohatera.

 • sbbbbs ocenił(a) ten film na: 8

  Madzia34 Niedawno go powtarzali na tym kanale i miałem go okazję obejrzeć po raz pierwszy. Świetna postać głównego bohatera i piękny obraz determinacji i dążenia do spełnienia swoich marzeń, a przy tym potwierdzenia własnej wartości. Pewnym mankamentem, z mojego punktu widzenia, była przerysowana -- moim zdaniem -- postać żony: wrednej, nieczułej sekutnicy. Nie lubię takich jednostronnych bohaterów.

 • sbbbbs W temacie żony warto doczekać do końca filmu ;) Obraz przypomina wczesnego Kieślowskiego - życiowe dialogi i paradokumentalny styl narracji. Dodatkowo sceny z imprezy przywodzą na myśl Rejs.

 • Dolce_far_niente ocenił(a) ten film na: 7

  jammer Właśnie skończyłem oglądać. Walter miał talent, szkoda że poszedł inną drogą.

 • Immortal_Stasin ocenił(a) ten film na: 8

  Madzia34 Zgadzam się absolutnie !!