PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=150147}
6,4 79
ocen
6,4 10 1 79
Preparati la bara
powrót do forum filmu Preparati la bara!

Zbyt dużo kiczu

ocenił(a) film na 4

Film ten można traktować jako prequel "Django" Corbucciego. Na początku główny bohater traci swą żonę, która zostaje zabita w trakcie napadu. Mija kilka lat, heros przygotowuje zemstę pracując jako "hangman". Terence Hill przypominał nieco Franco Nero i udało mu się tutaj zagrać poprawnie. Przyćmiewają go jednak Horst Frank i George Eastman, którzy kreują ciekawe negatywne postaci. Mi osobiście przeszkadzała naprawdę mocna dawka kiczu (szczególnie finałowa scena na cmentarzu). Muzyka jeśli dobrze pamiętam pasowała do filmu, ale nie była niczym szczególnym. Szkoda, że ten western jest nastawiony przede wszystkim na akcję, bo ta historia miała także potencjał dramatyczny - wg mnie niewykorzystany. Można obejrzeć, jednak wśród spaghetti nie jest to pozycja obowiązkowa.

rzyczki

Ja dobrze się przy tym bawiłem, chociaż męczyły momenty, w których było za dużo dialogów, przez co akcja się spowalnia i film zaczyna nieco nużyć. Przyznam, że walka z Lucasem była świetnie zmontowana, a muzyka faktycznie pasowała do filmu, ale w jednej scenie wydawało mi się, że była chamsko przycięta. Widać inspiracje filmami Leone, a w szczególności Terence Hill bardziej mi przypominał Clinta, niż Franco. Spodziewałem się innej końcówki, przez co byłem rozczarowany, że na siłę przywołano obraz Corbucciego. Osobiście wolę Django z Frankiem Nero.

6/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones