PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689329}
6,6 21 161
ocen
6,6 10 1 21161
6,7 3
oceny krytyków
Projekt Almanach: Witajcie we wczoraj
powrót do forum filmu Projekt Almanach: Witajcie we wczoraj

dla miłośników podróży w czasie must-watch ;) gra aktorska może trochę bieda i jest kilka błędów logicznych ale mimo wszystko, zagwostki temporalne i paradoksy zawsze się fajnie ogląda;)

użytkownik usunięty
Dehzz

Dokładnie tak to odebrałem. Przy okazji sciagam właśnie efekt motyla 1 bo mi narobili smaka:)

Rozumiem, że tylko do odświeżenia? ;) Fak, też mi teraz narobiłeś..

użytkownik usunięty
Dehzz

Tak:) Niestety pozostałe części sa mało udana próba potworzenia sukcesu jaka odsalarni pierwsza cześć. Niewątpliwie bardzo dobry film a po latach oglądałem go z zupełnie z innej perspektywy i okazał sie jeszcze lepszy:)

ocenił(a) film na 4

film Efekt Motyla - rewelacynjy ;)
chyba sie jednak na ten film (Almanac) skusze :)

Ania_Anusia

Jeśli chcesz stracić 1,30 min. życia to się skuś.

ocenił(a) film na 8
makaczorek

Jeśli się nie ogarnia tematu czasu to faktycznie nie warto. Jeśli chce się mieć film bardziej zawiły, to jak najbardziej oglądanie tego nie będzie stratą.

Yang

to obejrzyj primer

ocenił(a) film na 8
androgenius

Primer jest filmem bardzo ciężkim. Nawet jeśli człowiek się orientuje w kwestii czasu to nie jest łatwo w filmie się odnaleźć, gdyż zbyt wiele pętli czasowych się tam przeplata.

Yang

staary.. weź po filmie sobie odpal jakąś stronkę gdzie rozpisują wszystkie linie czasowe .. zawieszasz się na godzinę nad rozkminą:) film był na tyle ciężki, że nic nie pokazywali chronologicznie, tylko wyrywki z różnych linii, z różnych czasów, ogarnąć to bez rozpisania graniczy z cudem.
Primer = temporalny mindf**k.

ocenił(a) film na 8
Dehzz

Dzięki za info, już wiem, że muszę obejrzeć

ocenił(a) film na 6
Dehzz

tylko, że Efekt Motyla nie posiada jakichś rażących błędów i jest to dzieło świetne. Z kolei Projekt Almanach ogląda się lekko i przyjemnie ale dla fanów motywu podróży w czasie to będzie katorga, tak dużo tam jest idiotyzmów. Jeśli tego ktoś nie zauważył to współczuję.

Rockman92

Dlatego o tym od razu napisałem. Na szczęście samego czasowego miodu jest na tyle dużo i efekty fajne, że można przymknąć oko i sobie w myślach niedociągnięcia jakoś samemu..dociągnąć. Oby więcej takich filmów robili. Time travel rulez.

ocenił(a) film na 6
Dehzz

a oglądałeś "Zbrodnie Czasu" ? :)

Rockman92

Nie ! Już szukam, dzięki! Gdybyście coś jeszcze kojarzyli z takiej tematyki to zarzucajcie :D

ocenił(a) film na 6
Dehzz

no, jak sobie przypomnę to dam znać a Zbrodnie Czasu całkiem przyzwoity film o podróży w czasie, ma jakiś dziwny klimat ale jest ciekawy.

Rockman92

zaliczony;) fajnie, że dało się znaleźć z ENG DUB heh, klimat cóż, jak to hiszpańskie filmy.. Fabuła niezbyt rozbudowana a wszystkie tajemnice dało się o wiele szybciej rozkminić, mimo to a must watch dla fana time-travel ;) dzięki raz jeszcze.

ocenił(a) film na 6
Dehzz

ta , tak jak mówiłem fajerwerków tam nie ma ale przyjemnie się ogląda, pozdro :)

ocenił(a) film na 6
Dehzz

Predestination, ciekawy, na pewno godny uwagi :)

SaszaMolko

Prawda, zaliczony w lutym na 8 ;) Ciekaw jestem czy coś więcej mi z takich filmów umknęło..

ocenił(a) film na 6
Dehzz

Jest jeszcze cos podobnego tytul: coherence, nie pamietam dokladnie czy chodzilo o petle czasowa czy wieloswiatow ale watek naprawde ciekawy, daje do myslenia, typowy mindf**k ale do rozgryzienia bez specjalnych utrudniej a jednak pozostawiajacy troche do wlasnej interpretacji, jesli lubisz te tematyke to moim zdaniem bedziesz ogladal z zainteresowaniem, polecam :)

SaszaMolko

o grupce ziomków co się w domku spotkali i potem łazili po nocy przechodząc do równoległych wszechświatów? rewelka, też w tym roku jakoś zaliczony. Czuwam... :) Dzięki ofc.

użytkownik usunięty
Dehzz

to ja polecam "Time lapse" z 2014... dla mnie bardzo dobry :)
pozdrawiam :)

True, zaliczony w styczniu, mega czadowy!:) Właśnie miałem go tu wpisywać jakoś niebawem..
To chyba wyczerpuje tematykę.. eh, więcej takich filmów jak Time Cop czy DejaVu lub chociażby Terminator.

Dehzz

Ma pewną przewagę nad Efektem motyla. Nikt tu nie morduje psów.

Milli1982

W Efekcie Motyla też nie zamordowano psa tak naprawdę..wiesz, to tylko film.

Dehzz

No rzecz jasna. Nie jestem fanką tego typu okrucieństwa. Takie sceny sprawiają że robi mi się naprawdę niedobrze. Mięczak ze mnie :)

Milli1982

Dobrze, że pokazują nawet takie rzeczy, człowiek może dzięki nim nauczyć się wiele o sobie;)

Dehzz

dla miłośników tych klimatów, właśnie zaczął się serial 11.22.63 , od początku ma fajny klimat, polecam ;)

Dehzz

Właśnie zakończyłem. Nieco rozwlekły ale myśl ciekawa.
Ja bym ten portal wykorzystał dla siebie - wyrwał bym laskę do naszej rzeczywistości - albo został z nię. Wszak jak sie spotka drugą połówkę to nie jest ważne w jakich czasach, ważne by forsa była w ilości. Hej!

baca350

Ano. Jeszcze taką Sadie.. boski usmiech.

ocenił(a) film na 6
Dehzz

Mnie film wciągnął. Uważam, że jest ciekawy i warty obejrzenia, natomiast nie jest to żadne arcydzieło. Nie lubię filmów kręconych "z ręki", ale powiedzmy, że tutaj miało to jakieś uzasadnienie i stworzyło fajny klimat.

Dehzz

Ktoś ,coś nowego z tematyki wyłapał ostatnio może? :)
Co do pętli czasowych - będzie dwójka Edge of Tomorrow ;) Nie wiadomo czy obsada zostanie.
jeszcze odnośnie wpisu wyżej, 11.22.63 - must watch, serial z jednym z najzgrabniejszych, najspójniejszych zakończeń wszechczasów. Przy tym z mega bombą emocjonalną.

Dehzz

Ano. Scena tańca końcowego - serce stawało. Ale takie jaja mogą się dziać wokół nas-- czy którekolwiek z was by sie do tego przyznało że jest "stamtąd" ??
Takich co nie wytrzymali i sie przyznali jest troche w domach dla obłąkanych, a tam 1/1000 to może być autentyk.
A astrologowie i podobni wróżbici - jeden na 100 to autentyk , ale w głupa lecą i kase robią. I maja sie dobrze i maja z nas bekę!
Hej!

Dehzz

Wiadomośc z przyszłości: Nadal nie ma dwójki Edge of Tomorrow.

ocenił(a) film na 3
Dehzz

trochę duża ta bieda...

Dehzz

Chyba raczej powrót do przyszłości 2.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones