Projekt Floryda

The Florida Project

2017 1 godz. 55 min.
7,1 38 242
oceny
7,1 10 38242
30 942
chce zobaczyć
7,4 20
ocen krytyków
{"rate":7.45,"count":20}
powrót do forum filmu Projekt Floryda
  • Oliwia1309 ocenił(a) ten film na: 9

    Piękny film, który wzrusza i w obiektywny sposób pokazuje życie w biedzie z perspektywy dziecka. Nie znajdziecie tu jednak intryg itd. Nie na tym polega ten film. Reżyserowi chodzi raczej o to, aby widz mógł wczuć się w sytuację bohaterów i skupić na refleksjach.

  • TrefnaPanna ocenił(a) ten film na: 6

    Oliwia1309 Racja, poza tym film całkiem fajnie się ogląda. Mama Muni jest raczej hardkorowo młodą osobą, która nie radzi sobie z dobrym wychowaniem córki. Ale jednak nie zostawiła jej po porodzie tak jak mama Jensy, normalne mu człowiekowi trudno jest zaakceptować takie zachowanie rodzicielki. Ale takie obrazy to chleb codzienny choćby pracowników socjalnych. Dzieci żyją swoim życiem, luz pas. Mama Muni z jednej strony jest nie odpowiedzialna i wulgarna ale z drugiej robi wszystko żeby jej córka była po prostu szczęśliwa. Przynajmniej na tyle na ile potrafi. A ludzie od razu mówią patologia i że nie warto patrzeć. W ogóle się z tym nie zgadzam mi się film podobał.

  • TrefnaPanna >> A ludzie od razu mówią patologia i że nie warto patrzeć.
    Dlatego, że myślenie boli. Refleksja wymaga nieprzeciętnego wysiłku i - nie daj Bóg - może wywołać dysonans poznawczy, a to już krok do katastrofy, czyli uświadomienia sobie swojego ograniczenia. : )