PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=523230}

Prometeusz

Prometheus
6,3 184 835
ocen
6,3 10 1 184835
5,9 33
oceny krytyków
Prometeusz
powrót do forum filmu Prometeusz

Akcja Prometeusza rozgrywa się w roku 2089.
Obcego 8 pasażer Nostromo w 2468 roku czyli 379 lat po akcji Prometeusza,

ocenił(a) film na 6
Atoirtap

Czyli to prequel

coolerss

No mi chodziło tylko o czas. Bo na podstawie Obcy 3 udało mi się ustalić że, akcja rozegrała się w 2525 roku a akcja Obcy 3 odbywała się bezpośrednio po decydującym starciu (bez dryfowania w Kosmosie przez wiele lat) zaś akcja 8 pasażera Nostromo 57 lat wcześniej niż Obcy 2.

ocenił(a) film na 6
Atoirtap

Skąd wytrzasnąłeś tą informację? Pół życia zastanawiałem się kiedy rozgrywa się Obcy.

czosnu

Pod koniec filmu Obcy 3 podana jest data 2525 rok. Jego akcja dzieje sie bezpośrednio po Obcy - Decydujące starcie (brak dryfowania w Kosmosie przez wiele lat czyli w tym samym czasie). A akcja Obcy 2 rozgrywa się 57 lat po Obcy - 8 pasażer Nostromo.

ocenił(a) film na 4
Atoirtap

Czlowieku co ty bredzisz:D Radze zaznajomic sie z tymi stronami a nie glupoty wypisywac...http://www.horizon-extermination.eu/miejsca-i-czas.php
http://pl.alien.wikia.com/wiki/Chronologia

ocenił(a) film na 4
arielos

W skrócie:
AVP - 2004
AVP 2 - 2004
Predators - 2010
Prometeusz - 2094
Obcy - 2122
Obcy 2 - 2178
Obcy 3 - 2179
Obcy 4 - 2379

użytkownik usunięty
arielos

SPOILERY itp.Z tego co mi wiadomo, to Wayland w AVP ginie a w Prometeuszu dożywa sędziwego wieku, więc chyba tworzą się dwie alternatywne linie czasowe, jedna z uwzględnieniem Prometeusza, druga z obiema częściami AVP. Chociaż z drugiej strony zakończenie Promka gryzie się z Alienem i nie wiem jak oni zamierzają to wyjaśnić.

ocenił(a) film na 4

Charles Peter Weyland , data urodzenia nieznana , data smierci 2004 (AVP) mozliwe ze jest ojcem Peter'a Weylanda ur. - 1990, zm. 2093 (Prometeusz)...jednakze sa ty tylko domysly w filmach nie zostalo to potwierdzone. P.S. Zapomnialem dodac czas akcji obu predatorów : P1 - 1987, P2 - 1990

ocenił(a) film na 4
arielos

* Powinno byc Charles Bishop Weyland, a nie Peter... W Obcym 3 mozemy zobaczyc Michael'a Weylanda (do konca nie wiadomo czy byl czlowiekiem czy androidem - "Bishop II"). Wiadomo natomiast ze był konstruktorem Bishopa.

ocenił(a) film na 4
arielos

Michael Bishop Weyland osobiscie dla mnie był syntetykiem, jesli natomiast byl czlowiekiem mozna zalozyc ze był pra - pra - pra wnukiem Charles'a Bishopa Weylanda (mogł sie urodzic w 1945 roku - w filmie wygladal na okolo 60 lat)), ktory oprocz Petera mial jeszcze jednego syna ktory powiedzmy ze urodził sie w 2000 roku i ten syn miał syna itd.

arielos

To nawet nie musiał być zstępny krewny , a syn siostry itp. Decydowały zdolności. Charles Bishop Weyland był geniuszem biznesu, jak Peter Weyland . Michael Weyland w Obcym III było ile pamiętam jednak androidem, było to widoczne po urazie głowy, kolejne kłamstwo koncernu.

ocenił(a) film na 4
arielos

*Predator to jednak nie rok 1990 a 1997, czyli ostatecznie czasy akcji przedsatwiaja sie nastepujaco:

Predator - 1987
Predator 2 - 1997
AVP - 2004
AVP 2 - 2004
Predators - 2010
Prometeusz - 2094
Obcy - 2122
Obcy 2 - 2179
Obcy 3 - 2179
Obcy 4 - 2379

arielos

A mam pytanko, gdzieś znalazłem że nie wolno łączyć AvP z Predatorem i Obcym w jedną całość. A dlatego, że w Prometeuszu powstaje rasa Obcych, więc gdyby patrzeć na te daty to Obcy powstaje w 2094 a jednak 2004 już są na ziemi. Tak znalazłem na stronie fanów obcego. Więc jeszcze raz czy predatorzy a obcy to nie osobne filmy gdzie po prostu wykorzystano postać?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
arielos

Wyjaśnij skąd w pierwszym Obcym znalazł się statek Gigantów z jajkami obcych w ładowni? W statku była skamielina Giganta z rozwaloną klatką piersiową. I jest niby rok 2122?? Jakim cudem, skoro jaja wyhodował David (Obcy Przymierze - 2104r.). Do tego doliczyć 7 lat lotu Davida na Origae-6 i mamy już 2111r. Więc te jaja jakimś cudem musiały trafić na kolejny statek Gigantów, który rozbił się na księżycu w układzie Zeta2 (Obcy - 8 pasażer). Do tego ciało Giganta zdążyło już skamienieć. I to wszystko w ciągu 18 (zakładając, że jakiś Gigant znalazł jaja na rodzimej planecie po opuszczeniu jej przez Davida w 2104r.).

ocenił(a) film na 7
jakub_wedrowycz

myślę, że sam Scott nie jest aż tak przebiegły jak japońscy twórcy anime czy autorzy dobrych sag książkowych... o ile Prometeusz był ciekawy to na Przymierze Ridley nie miał żadnego pomysłu. Fabuła w ogóle nie intryguje, całość jest raczej bez jakichkolwiek fabularnych zawiłości. Żeby to miało sens Scott w trzeciej części "nowej trylogii" powinien wyjaśnić co się wydarzy właśnie między 2104, a 2122 czyli do Nostromo. Obawiam się, że to raczej jest już musztarda po obiedzie i będziemy mieli całe uniwersum tak dziurawe jak widać. Przymierze można bylo zrobić w krótkim metrażu i mogło przekazać tyle samo info do uniwersum co cały dwugodzinny film, bo raptem dowiadujemy się jak ksenomorf otrzymał swoją właściwą formę.
btw. jaki sens był w zmianie sposobu "zapłodnienia" człowieka z tego poprzez wdech "pyłku" na larwę (twarzołapa)? tamta forma wydaje mi się o wiele lepsza... tyle, że larwa atakuje.

arielos

Ten czas jest połączony z obcym i predatorem, a avp to spin off czyli nie można mieszać predatroa z obcym.

Atoirtap

Prometeusz Z tego Co wiem od niedawna Jest Nową trylogią Obcego co dziwne Trylogie obcego Zrobią nam Coś zaraz jak Star Wars
Więc Akcja Prededator Vs Obcy Może być 1 trylogią obcego Która się ciągnie Aż do końca I początku Prometeusza

ocenił(a) film na 8
Kuba_rzeszowski9

Z tego co ja wiem, Prometeusz nie będzie miał własnej serii, zamiast tego FOX kontynuuje Obcego.

kamil12580

A słyszałeś o Obcy przymierze ?

kamil12580

Czyli filmie na planecie na której mamy miłego androida z prometeusza ?

ocenił(a) film na 8
Kuba_rzeszowski9

Przymierze będzie kolejną częścią w serii o obcym, wiem że będzie powiązany z Prometeuszem, ale jednak jednak nie jest bezpośrednią jego kontynuacją.

kamil12580

Jest bezpośrednią kontynuacją Prometeusza i prequelem obcego.

ocenił(a) film na 7
Eplay

Nie

RogueSeven

Jak to nie? skąd ty wziałeś takie informacje?

RogueSeven

https://en.wikipedia.org/wiki/Alien:_Covenant

RogueSeven

Napisane jest jak byk że to sequel prometeusza i prequel obecgo.

RogueSeven

"Alien: Covenant is an upcoming American science fiction horror film directed by Ridley Scott and written by John Logan. It is the sequel to the 2012 film Prometheus"


Tak tam pisze, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Eplay

Wierzysz we wszystko co jest napisane gdzieś tam?

RogueSeven

a jednak okazało się, że Covenant to kontynuacja Prometeusza ;)

jakub_wedrowycz

Ale bardzo dziurawa. Jest przeskok chyba o 10 lat i nie rozwinięto najciekawszych wątków: relacji Shaw i Davida w drodze na planetę Inżynierów, jak David hodował pierwsze alieny, dlaczego Inżynierowie wpuścili do miasta jakiś statek sprzed kilku tysięcy lat.

Atoirtap

Dziwi mnie jedynie fakt, ze Prometeusz ma o wiele bardziej zaawansowany sprzet i technologie (i androida bez "awarii") skoro jego misja rozpoczela sie kilkaset lat
wczesniej niz Nostromo :)

ocenił(a) film na 9
Ripleyundead

A jakaż to awaria przytrafiła się androidowi z Nostromo?

guaranes

Cytujac wypowiedz Burke'a (mowil do Bishopa przy stole) w drugiej części sagi obcego Obcy Decydujące Starcie "w czasie ostatniego lotu Ripley sztuczny czlowiek ulegl awarii". Oprocz faktu, że Ash byl zaprogramowany tak, aby wszystkie obce formy życia byly "chronione" oraz że los zalogi sie nie liczy, w scenie gdy Ripley szamota się z Ashem zaczyna on wariować. Poza tym, użyłam słowa "awarii" w cudzysłowie majac właśnie na myśli ten konkretny cytat z filmu :)

Ripleyundead

Ano, "awaria", tzn dyrektywa z firmy :D

ocenił(a) film na 7
Ripleyundead

Kilkaset lat wcześniej ? Nie wprowadzaj ludzi w błąd jak Atoirtap.

Akcja Prometeusza dzieje się w 2094 roku. Obcy - w 2122 roku, a Obcy 2 w 2179.

Przemo1981_filmaniak

Stary czytaj ze zrozumieniem. Napisalam ze akcja prometeusza dzieje sie kilkaset lat wczesniej niz misja Nostromo... To.samo napisales Ty wiec w jaki błąd wprowadzam?

Ripleyundead

Chyba ze chodzi ci o wyliczenie roznicy miedzy 2122 a 2094 rokiem to wtedy faktycznie 28 lat :D co nie zmienia faktu ze i tak sprzęt mieli o wiele gorszy na Nostromo niz na Prometeuszu

ocenił(a) film na 7
Ripleyundead

Nie dzieje się kilkaset lat wcześniej tylko 28 lat przed Obcy 1.

Technologie nie zrobili podobnej, bo nie mieli zamiaru w filmie z 2012 dawać komputerów czy sprzętu jakie były dostępne w 1978. Raczej rzadko kiedy dbają o takie rzeczy w uniwersum, które jest wskrzeszone po długiej przerwie. Mi to nie przeszkadzało. Poza tym Prometeusz to tylko kolejny film z uniwersum, a wracać i tak będę tylko do Obcego 1 i 2 czy ewentualnie jeszcze 3.

ocenił(a) film na 7
Millburn

obcy 4 to dopiero wydmuszka ;)

arieljarosz

a co w tym filmie jest gorszego od Obcy 1,2 i 3?

ocenił(a) film na 7
Warta_fw

hm… obcego 1 i 2 oceniłem na 10/10, obcego 3 na 8/10, a część 4 na 6/10, przez ilość głupot głównie

arieljarosz

W każdej części Obcego ilość głupot była porażająca.

ocenił(a) film na 7
Warta_fw

hm… możliwe, dla osób niezaznajomionych ze starszym kinem, niemniej kocham te serię :D a no i czuć że starano się stworzyć filmy na poziomie co najmniej

ocenił(a) film na 7
arieljarosz

aż tak źle tak apropos głupot nie było, jaieś się zdarzyło, ale a tak?

arieljarosz

W pierwszej i drugiej części Obcego ilość niedorzeczności i dziur logicznych jest wręcz kosmiczna, a to przy bardzo prostym scenariuszu.

ocenił(a) film na 7
Warta_fw

ale na pewno mniej niż w tych nowszych (od 4 części w góre ;))

ocenił(a) film na 7
arieljarosz

i mimo , że kazdą z tych części lubie na swój sposób to część 4, AvP, AvP 2 (które jest moim zdaniem tragedią), Prometeusz oraz Przymierze, ma ogromną ilość głupot, patrząć na to w sposób przeciętnego widza

ocenił(a) film na 7
arieljarosz

a ty co sadzisz o całej serii ? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones