PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=523230}

Prometeusz

Prometheus
2012
6,3 190 tys. ocen
6,3 10 1 189741
5,7 74 krytyków
Prometeusz
powrót do forum filmu Prometeusz

Nie lubię tego gatunku, ale po tych pozytywnych recenzjach postanowiłam zaryzykować - liczyłam na oryginalną , wciągającą historię o poszukiwaniu kreatorów ludzkiego gatunku. I się przeliczyłam. Co to miało być? - fabuła się nie trzyma kupy, jakieś wątki wyrwane z całości ( może ktoś mnie oświeci dlaczego ten robot dał do wypicia jednemu z uczestników ekspedycji te gluty kosmiczne?jaki to miało sens?chyba tylko taki, żeby była okazja do pokazania tej zaawansowanej technicznie samoobsługowej cesarki ). Trochę flaków, trochę kosmicznych glutów - nic nowego , po prostu taki Obcy odświezony w mikrofali, troche udekorowany i podany że niby nowe danie. Fajne zdjęcia, efekty specjalne - nie powiem, za to można podwyższyć ocenę. Ale jako całość - bida.

kinomanka_1

Źle oglądałaś po prostu.
Android daje czarną maź Charliemu, którego swoją drogą nie lubi, by przetestować na nim działanie substancji obcych. David działał na polecenie swojego "ojca" Weylanda, który liczył, że może ta substancja da mu nieśmiertelność.

A z Obcym to nie ma nic wspólnego poza uniwersum i jakimś prealienem na końcu, którego widzimy przez kilka sekund.

ocenił(a) film na 4
Anna_Sandstorm

Ok - mogę przyjąć to wyjaśnienie, chociaż jest naciągane, ale niech będzie. Ale dla mnie to nadal odrzewany Obcy. Nic oryginalnego w kazdym razie - wiele hałasu o nic.

ocenił(a) film na 7
kinomanka_1

Naciągane? Oglądałem wczoraj i doszedłem do takich samych wniosków.

kinomanka_1

Przyznam Tobie rację. Film broni się jedynie świetnymi zdjęciami i dobrymi (choć nie wywołującymi ekstazy) efektami specjalnymi. Cała reszta jest najwyżej średnia. Po pierwsze skopiowanie z pierwszego Aliena czego tylko się dało - od osi fabularnej, aż po takie banały jak animacja tytułu filmu. Po drugie fabuła. Jest kiepska. Chaotyczna. Pełna sztucznie wydłużających całość elementów. Z drugiej strony wybrakowana - mi np zabrakło jakiejś wskazówki odnośnie motywów działania obcych. Przemilczę już łaskawie idiotyczne zachowania bohaterów w różnych miejscach filmu, na które jedyną słuszną reakcją może być tzw. facepalm. Po trzecie mizerne aktorstwo. Dobrze wypadł jedynie Fassbender jako David. Pani prekursorka Ellen Ripley nie jest tak przekonująca jak postać Sigourney Weaver, ale rozwija się wraz z filmem i można jej przyznać 2 miejsce. Charlize Theron na 3 miejscu, ale tylko dlatego, że ładnie wyglądała. Reszta statystów jest warta tyle co sceneria.
Może byłbym łaskawszy, gdyby mnie marketingowcy nie nakręcili tak bardzo na tę produkcję - rozczarowanie byłoby mniejsze.
Na koniec, nie przejmuj się opiniami takich ludzi jak Anna_Sandstorm, którzy twierdzą, że Prometeusz nie ma nic wspólnego z Alienem (chociaż jest to ewidentny prequel), a jednocześnie zarzucają Tobie, że "Źle oglądałaś po prostu."

ocenił(a) film na 4
nbl_raziel

Ja się nie przejmuję. Każdy ma prawo mieć swoją opinię - po to jest forum dyskusyjne :).

ocenił(a) film na 6
kinomanka_1

ja bym jeszcze chciał dodać do tych wyjaśnień że David wyraźnie pyta Charliego przed podaniem mu substancji, co byłby zdolny zrobić żeby uzyskać swoje odpowiedzi. Holloway odpowiada, że wszystko. Reakcja Davida jest tym bardziej uzasadniona