PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=523230}

Prometeusz

Prometheus
2012
6,3 190 tys. ocen
6,3 10 1 189746
5,7 74 krytyków
Prometeusz
powrót do forum filmu Prometeusz

Dzis odbyl sie specjalny pokaz filmu dla dziennikarzy pokazano ok 20 minut filmu

http://www.empireonline.com/empireblogs/empire-states/post/p1219
http://www.telegraph.co.uk/culture/film/film-news/9195794/Prometheus-preview.htm l
http://www.totalfilm.com/news/prometheus-footage-reveal-report
http://www.bleedingcool.com/2012/04/10/ive-just-seen-bunch-of-scenes-from-promet heus-want-tell-about-them/
http://www.prometheusmovienews.com/2012/04/prometheus-footage-screening-and-qa-r eport/
http://cinemart-online.co.uk/2012/04/10/special-report-prometheus-footage-previe w/
http://cinemart-online.co.uk/2012/04/10/whats-the-mystery-scene-in-prometheus/
http://www.cine-vue.com/2012/04/preview-prometheus-footage-reveal-and.html
http://www.flickfilosopher.com/blog/2012/04/the_most_interesting_thing_i_l.html
http://www.pocket-lint.com/news/45220/ridley-scott-3d-not-brain-surgery
http://www.pocket-lint.com/news/45222/prometheus-android-inspired-by-blade-runne r-not-alien
http://www.filmchronicles.com/exclusive-look-at-prometheus-with-ridley-scott/
http://www.gizmodo.co.uk/2012/04/twenty-minutes-footage-from-prometheus-is-scree ned-in-london-and-its-awesome/
http://www.heatworld.com/Entertainment/TV/2012/04/Prometheus-footage-unveiled/
http://www.whosjack.org/prometheus-footage-preview-qa/

prawdopodobnie wieczorem zdjecia z tego pokazu zostana udostepnione na tej stronie

https://facebook.foxfilm.com/prometheus/starmap/uk/
aha prawdopodobnie planeta na ktorej bedzie dziala sie akcja filmu to LV-223

ocenił(a) film na 5
lewandowski09

http://imageshack.us/photo/my-images/534/yfoli.jpg/

rem6_2

to nie jest zdjecie z tego pokazu

ocenił(a) film na 10
lewandowski09

Boję się że jeśli pójdę do kina, to wrócę zniesmaczony faktem iż wszystko co ukazane zostało w filmie, było mi wiadome jeszcze przed wejściem obrazu do kin.

PolskiPowerDance

takie czasy wszedzie zwiastuny zdjecia spoty ciezko sie powstrzymac

lewandowski09

Za dużo tego, za dużo:(

użytkownik usunięty
Mazurian

To samo dotyczy gier wideo. Zanim kupisz i odpalisz grę, to masz szansę obejrzeć przez te kilka miesięcy oczekiwania 10 trailerów fabularnych. Zobaczyć zwiastuny przedstawiające głównych jak i pobocznych bohaterów. Dodatkowe mini trailery z czarnymi charakterami. Slide showy zawierające piękne pejzaże krain w których rozgrywa się CAŁA przygoda. Oczywiście jest wcześniej dostępna cała ścieżka dźwiękowa. O czymś zapominałem? Aaaaaaa noooooo, na 2 dni przed premierą oczywiście redakcje udostępnią "Pierwsze 30 minut z gry"...
Teraz liczy się silna wola widza/gracza w tym całym hype....

ocenił(a) film na 10

Jak ktoś ma za dużo spoilerów to niech ich nie ogląda. Prosta sprawa. A jak chce oglądać to niech nie chrzani,że jest ich za dużo.

Masz rację
Już wiadomo jaka będzie chronologia wydarzeń w Prometeuszu. A poza tym każdy na tym forum ma prawo do wyrażania swojej opinii do filmu. Fajnie popisać o spoilerach ale film będzie drętwy jak wszystko zrozumiemy. E tam, pospoileruję do końca kwietnia a od maja przestaję, nie czytam news'ów i czekam na amerykańską premierę.

Mazurian

Pamietaj ze zwiastun jest tak zmontowany ze moze sie wydawac ze znasz juz chronologie wydarzen a bedzie calkiem inaczej np. scena w ktorej Shaw walczy niby z SJ mi wydaje sie ze jest po katastrofie Prometeusza widac zniszczenia na statku w tle tej sceny ale moge sie mylic

lewandowski09

Masz rację. Ridley ma przemyślaną strategie co do trailerów. wszystkiego nie pokazał, i napewno chronologia będzie trochę inna.

ocenił(a) film na 6
PolskiPowerDance

zapewne tak będzie ;( trzeba się z tym liczyc jak już tyle się widziało spotów, zdjęć, trailerów... ja tak pewnie będę miał. zeby tego nie pogarszać proponuje dla wszystkich już tu nie wchodzić i nic nie czytać aż do premiery w polsce i do obejrzenia filmu!!! Zachęcam bo ja sam mam zamiar tak zrobić... ;]

lewandowski09

Na dzisiaj film dobrze się zapowiada :
1.Wygląda na to że mutować (? w Space Jockey'a ?) będzie Holloway - ta scena w której przygląda się swemu oku w lustrze - ahhh...
2.Na pewno koniec filmu nie będzie początkiem Obcego (1979) - Scott wyraźnie zaznaczał w wywiadach że chce zrobić kontynuację Prometeusza, poza tym LV-223 to nie LV-426 i bardzo dobrze bo był by to błąd niewybaczalny.
3.Shaw będzie bardzo ważną postacią w filmie - grana przez dobrą aktorkę dramatyczną (Rapace), która nie boi się trudnych wyzwań.Biorąc pod uwagę jej związek z Holloway'em i to co się z nim będzie działo (patrz pkt.1) robi się wybornie.
4.Czy zobaczymy powstanie (genezę Xeno) w pierwotnej formie bardzo wątpliwe, chociaż na jednym z trailerów widać podobiznę Xeno na ścianie - Scott dawał wyraźnie do zrozumienia że w filmie chce skupić przede wszystkim się na postaci Space Jockey'a, możliwe że genezę Xeno zaszczepi w prawdopodobnej kontynuacji Prometeusza (już na LV-426) - Oby ;)
5.Data polskiej premiery dla prawdziwego fana nie ma znaczenia, co więcej uważam że prawdziwi hardcorowcy będą usatysfakcjonowani dopiero eRką na BluRay'u odtworzoną w domowym zaciszu - dopiero wtedy można będzie w pełni rozkoszować się pełną (nie ugrzecznioną) wersją filmu i nikt przy tym nie będzie doprowadzał nas do pasji szamaniem popcornu i siorbaniem coli.
6.Chcę aby Prometeusz był początkiem genezy Xenomorpha, a więc mam nadzieję na kontynuację czego i Wam wiernym fanom Obcego życzę.
JOŁ

wielkie_jol

CZŁOWIEKU PRZED CZYMŚ TAKIM PISZE SIE SPOJLER
1 WARN..................

ODST Wolf

Wyluzuj! ! Koles nie napisal NICZEGO co nie byłoby już powszechnie wiadomym od dawna dla osob sledzacych temat - a za takie nalezy uznac odwiezajacych to forum

mopson

Te Forum powinno się nazywać "Spoiler pl":)

Mazurian

co racja to racja, ale na forum spojler pl trudno mówić o ... spojlerowaniu wśród spojlerowania; to musiałoby byc spojlerowanie iście spojlerujące ;>

lewandowski09

Takiego nawalenia spojlerów jak w tym temacie jeszcze nigdy nie miałem "przyjemności" oglądać/ czytać :D!!! Usuńcie to zanim popsujecie zabawę wielu ludziom :D

TomKruz

Podczas wczorajszego piwnego wieczorku, moi dwaj kumple nie kryli wielkich nadziei zwiazanych z Promitfijesem. Też nie mogą się już (jak większość tu obecnych) doczekać... z tą jednak różnicą, że poza pierwszym, minutowym, najskromniejszym trailerem, nie chcą już nic więcej wiedzieć, by nie zepsuć sobie zabawy i zaskoczenia podczas seansu! Gdy zaczynałem zdradzać wiadome mi już, choćby drobne szczegóły, których nawet nie nazwałbym spojlerami, oni reagowali jak poparzeni, zatykając sobie paluchami uszy i ostrzegając mnie, że albo się zamknę, albo mnie siłą uciszą! :-D Ależ miałem z nich bekę! Było przy tym śmiechu. ;-D

pumpalik

Zazdroszczę im siły woli przed trzymaniem się przed spoilerami:D Od dzisiaj próbuję też wyrobić sobie "taką" siłe woli. Film zapowiada się i tak bardzo dobrze, więc dodakowe spoilery są nie potrzebne. Jeżeli mnie na forum nie będzie to życzę wszystkim miłego seansu - czy to przed kompem przy "CAM'ie" czy to w sali kinowej ze dżwiękiem souround 7.1 i ImaX 3D.

użytkownik usunięty
Mazurian

no to poleciałeś . a ja mam tv outa do PC i pierd ole twoje imax 3D hee

Mazurian

Obstawiam, że nie wytrwasz w postanowieniu! ;-p

pumpalik

Ja oglądam trailery, ale gdybym nie oglądał to też bym zareagował "pumpal, albo się zamkniesz albo my cię zamkniemy!" :).

lewandowski09

omijam wszystko (z obawy o spoilery), co związane z tym filmem od obejrzenia fragmentu z lądowaniem prometeusza. w tym temacie również ominąłem prawie wszystkie odpowiedzi, ale powiedzcie mi tylko (BEZ SPOILERÓW, nawet tych malutkich) jak został ten 20 minutowy pokaz przyjęty przez dziennikarzy? mają dobre zdanie, czy zaczyna się kręcenie nosem?