PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8918}

Prywatne piekło

Affliction
6,6 1 018
ocen
6,6 10 1 1018
Prywatne piekło
powrót do forum filmu Prywatne piekło

tylko(?) aktorstwo

ocenił(a) film na 5

Niezbyt intrygujący film z doborową obsadą. Jedynym powodem dla którego warto zobaczyć ten dramat to kreacje aktorskie Defoe, Spacek, Nolte (nominacja do Oscara) i Coburna (Oscar).

ocenił(a) film na 9
ArtiQ

Nie zgodzę się, zakończenie filmu jest IMO intrygujące. I wstrząsające.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Popieram Squrczybyka, dla mnie cały film od początku do końca miał jakiś niepokojący klimat, przez co spodziewałem się poniekąd mocnego finału. I nie zawiodłem się. A aktorzy faktycznie zagrali kapitalnie, zwłaszcza Nolte.

ocenił(a) film na 5
ArtiQ

Zgadzam się w pełni z tą opinią. Na film ten składają się dość dziwne postaci, wydarzenia oraz osobliwe, niesprecyzowane relacje międzyludzkie -- które być może takimi by się nie wydawały, gdyby nie narracja, które nie dość, że ich w ogóle nie przybliża, to ma w dodatku konsystencję i apetyczność rozgotowanego makaronu. Drażni też zabieg wprowadzenia narratora z offu, który pojawiając się jedynie sporadycznie nie współtworzy klimatu, a jedynie pokazuje ułomność scenariusza, niezdolnego przekazać widzowi informacje w bardziej subtelny i narracyjnie ciekawszy sposób.

"5" jedynie za rolę Coburna i udaną stylizację wstawek retrospektywnych.

ocenił(a) film na 5
sbbbbs

* (...) niejasne wydarzenia oraz (...)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones