PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31418}

Prześladowca

Joy Ride
6,8 16 014
ocen
6,8 10 1 16014
6,0 5
ocen krytyków
Prześladowca
powrót do forum filmu Prześladowca

Prześladowca

użytkownik usunięty

Dlaczego tak mi zależało na obejrzeniu tego filmu? Bo lubię mroczne thrillery, które trzymają w napięciu. Tak zapowiadano "Joy Ride'a". I nie były to kłamstwa! Film ma rzeczywiście niesamowity, mroczny klimat, który przypominał mi ten z "Siedem" Finchera. Na dodatek "Joy Ride" faktycznie trzyma w napięciu i to od samego początku aż do napisów końcowych. Duża też w tym zasługa aktorów. Paul Walker, którego lubię głównie za "Sektę", "Into the blue" i serię "Fast and Furious", pokazuje, że jednak potrafi grać. I co ważniejsze, znów może pochulać sobie samochodem. Bo w zasadzie w "Joy Ride" oprócz klimatu, napięcia i aktorstwa główną rolę odgrywają samochody. Nie są to wypasione furacze, jak w "Szybkich i wściekłych", a TIR i zdezelowany Ford. Jednak pościgi są bardzo efektowne i naprawdę fajnie zrealizowane. Odskoczyłęm trochę, bo miałem skupić się na aktorach :P O tym, że Steve Zahn to aktor rewelacyjny, chyba nie muszę mocno przekonywać. Świetnie spisuje się we wszystkich gatunkach filmowych: od komedii ("SexiPistols"), przez przygodówki("Sahara"), przez dramat("Operacja Świt") aż po thriller ("Joy Ride"). Naprawdę jest cholernie wszechstronny i za to go cenię. Trójkę głównych bohaterów uzupełnia Leelee Sobieski, która również dobrze sobie poradziła. Choć aktorsko lepiej wypadła w "88 Minut", to jednak w "Joy Ride" też dałą radę. Mi się jej rola podobała, choć Walker z Zahnem ją przyćmili. Podobały mi się również zdjęcia, szczególnie te podczas pościgu po polu uprawnym oraz pustyni(?). Ciągłe napięcie potęguje dobrze dobrana i skomponowana muzyka.



Choć finał, może się niektórym nie podobać, mi przypadł do gustu. Jest tajemniczy i klimatem pasuje do całości filmu. Ogólnie "Joy Ride" jest dla mnie bardzo dużą niespodzianką. Spodziewałem się podrzędnego thrillera, a otrzymałem naprawdę mroczne i trzymające w napięciu kino. Nie nudziłem się ani przez sekundę.



Ocena:

9/10

ocenił(a) film na 8

Zgadzam się z powyższym. Co do finału to faktycznie odstawał nieco od całości ale za to jak zakupisz sobie oryginalny film na dvd to tam masz alternatywną wersję końcówki - znacznie lepszą moim zdaniem niż wybrali do finalnej wersji :D

ocenił(a) film na 8

ten to film to bardzo solidne kino... spodziewalem sie kolejnego przecietniaka realizujacego ten sam motyw "psychola na drodze" a dostalem wiecej... widzialem wiele filmow w tym typie ale ten to moj zdecydowany faworyt... ma do zaoferowania zarowno postacie jak i wiele pomyslowych scen ktorych nie bylo w innych podobnych filmach... jedyne co mnie wkurzalo to leelee bo tej laski tak nie znosze ze marze o tym zeby zagrala kiedys w pile albo innym slasherze w kategorii glownej ofiary...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones