PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1326}

Przekręt

Snatch
8,0 258 320
ocen
8,0 10 1 258320
7,7 42
oceny krytyków
Przekręt
powrót do forum filmu Przekręt

Czy w wersji oryginalnej przy Mickeyu i jego ludziach też była mowa o Cyganach (np. czy były słowa typu "gypsy" itd.) czy Cyganie tutaj to wymysł naszych tłumaczy?

ocenił(a) film na 9

Użyto "pikey", o ile pamięć mnie nie myli. Na Wyspach tak określa się, raczej pejoratywnie, ludzi, którzy prowadzą tryb życia właśnie taki, jak na filmie, czyli koczowniczy. Poza tym w slangu więziennym określa się tak Cyganów, więc można przyjąć, że w filmie mowa o Cyganach właśnie, co widać nawet gołym okiem po stylizacji, złocie, jak i typowych dla tej nacji sposobów na prowadzenie handlu:)

użytkownik usunięty
oppserwatorr

Być może. Tylko ta jasna karnacja jakoś nie pasuje...

ocenił(a) film na 9

Może krzyżówka rudego i bladego Irola z Romami po wiekach tak się właśnie przedstawia:)

ocenił(a) film na 8
oppserwatorr

Cyganie w GB nie maja nic wspólnego z Cyganami romskiego pochodzenia. Ta nazwa do nich przylgnęła ze względu na podobnie koczowniczy tryb życia.

ocenił(a) film na 9
phaedra_2

Tego niestety nie wiem, bo nie jestem w temacie. Kim zatem są?

ocenił(a) film na 8
oppserwatorr

Zagubionymi w czasie i przestrzeni Irlandczykami.

ocenił(a) film na 9
phaedra_2

Czyli Irolami wybierającymi koczowniczy tryb życia?

oppserwatorr

Coś w ten deseń.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Podróżnicy_irlandzcy

Używano 'pikey' ale 'gypsy' też się pojawiło, co najmniej raz.

ocenił(a) film na 10

Pikey- irlandzcy cyganie ;) Czasami spotka się takich na wyspach, można ich poznać po tym, że wkładają nogawki w skarpety i śmiesznie mówią, widziałem takich parę dni temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones