Film

1984 1 godz. 49 min.
7,3 23
oceny
7,3 10 23
67
chce zobaczyć
{"id":"122194","linkUrl":"/film/Przewodnik-1984-122194","alt":"Przewodnik","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/21/94/122194/7601361.2.jpg"}
Dokument przybliża postać Piotra Skrzyneckiego. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Pełnometrażowy, fabularyzowany esej filmowy z jednym dominującym nad wszystkim bohaterem indywidualnym i z drugim, równie ważnym, choć stanowiącym tło - bohaterem zbiorowym. Tym pierwszym jest Wielki Mag krakowskiej bohemy artystycznej, Piotr Skrzynecki. Drugim - jego kabaret, a więc "Piwnica Pod Baranami". Skrzynecki jest w tym filmiePełnometrażowy, fabularyzowany esej filmowy z jednym dominującym nad wszystkim bohaterem indywidualnym i z drugim, równie ważnym, choć stanowiącym tło - bohaterem zbiorowym. Tym pierwszym jest Wielki Mag krakowskiej bohemy artystycznej, Piotr Skrzynecki. Drugim - jego kabaret, a więc "Piwnica Pod Baranami". Skrzynecki jest w tym filmie przewodnikiem po swoim świecie. Ten świat to Kraków, to krąg tzw. "dobrych znajomych", to piwniczne sale Pałacu "Pod Baranami", to również przytułek dla bezdomnych, gdzie zawsze czeka na niego łóżko.

studio
Studio Filmowe im. Karola Irzykowskiego
data produkcji
1984
tytuł oryg.
Przewodnik
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • bardzo chciałabym zobaczyc ten film, poniewac jest on mi potrzeby do przygotowywanej przeze mnie prezentacji o Piotrze SKrzynekci, czy wie ktos gdzie moglabym go dostac??

  1
  • są jeszcze miejsca

   Alsana ocenił(a) film na 8

   gdzie można zobaczyć ciekawy dokument, tym razem był t MCK w Krakowie... super pomysł !