Film

Continental Divide

1981 1 godz. 43 min.
6,4 88
ocen
6,4 10 1 88
119
chce zobaczyć
{"id":"37634","linkUrl":"/film/Przez+kontynent-1981-37634","alt":"Przez kontynent","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/76/34/37634/7465753.2.jpg"}
Ernie Souchak jest dziennikarzem jednej z gazet w Chicago. Do tego stopnia naraża się mafii, że pewnego dnia jego... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Ernie Souchak jest dziennikarzem jednej z gazet w Chicago. Do tego stopnia naraża się mafii, że pewnego dnia jego mieszkanie wybucha. Żeby ochłonął i trochę odpoczął redaktor naczelny jego gazety każe przygotować mu materiał na temat kobiety, która obserwuje obyczaje orłów. W tym celu Ernie wyjeżdża do Colorado, gdzie poznaje bohaterkęErnie Souchak jest dziennikarzem jednej z gazet w Chicago. Do tego stopnia naraża się mafii, że pewnego dnia jego mieszkanie wybucha. Żeby ochłonął i trochę odpoczął redaktor naczelny jego gazety każe przygotować mu materiał na temat kobiety, która obserwuje obyczaje orłów. W tym celu Ernie wyjeżdża do Colorado, gdzie poznaje bohaterkę swojego artykułu - Nell Porter. Chociaż oboje sprzeczają się na początku, ostatecznie się w sobie zakochują. Niestety Ernie musi wracać do Chicago z powodu tajemniczego morderstwa.

boxoffice
$15 578 237 w USA
studio
Amblin Entertainment / Universal Pictures
tytuł oryg.
Continental Divide
inne tytuły
Przez kontynent Polska
Kontynentalne podziały Polska
Więcej...
Odrzucono kandydaturę Julie Christie do roli Nell Porter.
Film kręcono w Cedar Falls, Crystal Mountain (Waszyngton, USA), Chicago (Illinois, USA), Custer (Kolorado, USA), Glacier National Park (Montana, USA), Natural History Museum of Los Angeles County w Los Angeles (Kalifornia, USA), Niles (Michigan, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • belushi na powaznie

  domo18 ocenił(a) film na 5

  i przyznam ze wole go w komediach, a film w sumie dosc mialki i banalny, niczym nie zaskakuje, ciekawe czy belushi ze swoja gra sprawdzilby sie w Dawno temu w Ameryce do ktorego byl typowany przed swoja smiercia, jak myslicie?

  1
  • polskie napisy

   yanek75 ocenił(a) film na 8

   Poszukuje polskich napisów do tego filmu. Uprzejmie proszę o pomoc.

  • BArzdo fajny scenariusz.

   Okciuk ocenił(a) film na 8