film

Przyjaźń!

Friendship!
2010
1h 50m
6,6 3 231
ocen
6,6 10 1 3231
Tom i Veit wyruszają w podróż do San Francisco, by odnaleźć ojca jednego z nich. Zobacz pełny opis
Przyjaźń! zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Tom i Veit mają dosyć NRD. Gdy pada Mur Berliński postanawiają wyruszyć w podróż do San Francisco, by zobaczyć Golden Gate. Okazuje się jednak, że starczy im pieniędzy jedynie na bilety lotnicze do Nowego Jorku, postanawiają więc zaryzykować i w Ameryce poszukać sposobu na dostanie się do celu. W trakcie podróży Veit wyznaje Tomowi, żeTom i Veit mają dosyć NRD. Gdy pada Mur Berliński postanawiają wyruszyć w podróż do San Francisco, by zobaczyć Golden Gate. Okazuje się jednak, że starczy im pieniędzy jedynie na bilety lotnicze do Nowego Jorku, postanawiają więc zaryzykować i w Ameryce poszukać sposobu na dostanie się do celu. W trakcie podróży Veit wyznaje Tomowi, że tak naprawdę poszukuje ojca, który co roku wysyła mu urodzinowe kartki. Motywacja przyjaciół do podróżowania wzrasta, w efekcie próbują więc przeróżnych sposobów, by dotrzeć na miejsce, nie stroniąc od groteskowych przygód.

studio
Mr. Brown Entertainment / Seven Pictures (koprodukcja) / Wiedemann & Berg Filmproduktion
tytuł oryg.
Friendship!
inne tytuły
Film kręcono w Albuquerque (Nowy Meksyk), Las Vegas (Nevada), Nowym Jorku (Nowy Jork), San Francisco (Kalifornia), USA oraz w Berlinie (Niemcy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wzruszający, wywołujący uśmiech na twarzy...
Cenię takie filmy, które przenoszą widza do świata marzeń. Ja się rozmarzyłam, dlatego moim zdaniem zasługuje on na uznanie.

Szukam filmu w podobnym klimacie. Choć dla mnie samej ten jest wyjątkowy, żyję w nadziei, że kiedyś powstało coś podobnego.
Kto pomoże? :)

9/10

ocenił(a) film na 9

"Stasi"miało głęboki wpływ na przekonania w ówczesnym NRD. Warto doczytać.
Sam film oglada się bardzo miło i przyjemnie. Szczerze przyznam że dawno już nie widziałem niemieckiej produkcji w takim wykonaniu. 9/10! i jeszcze nasza Alicja jak dla mnie rewelacja również i w tym filmie :)

Wczoraj oglądnąłem "Przyjaźń", film naprawdę fajny zwłaszcza dla kogoś kto pamięta zamierzchłe czasy do których de'facto film się odnosi. Co prawda daleko mu do Good Bye Lenin! ale też jest wart zobaczenia.
Jednak moje pytanie jest o Alicję, ponieważ był to pierwszy mój film z tą aktorką, i miałem nieodparte wrażenie...

więcej
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

7/10

ocenił(a) film na 7

Fajny i zabawny i na tym polega dobra komedia. Polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones